Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Nate Diaz souper
Nate Diaz souper

Glosa: Je skutečně Nate Diaz soupeřem, který by měl čelit šampionovi Usmanovi?

Kamaru Usman je trochu zvláštní šampion, který sice disponuje ojedinělými zkušenostmi, ale také si určuje podmínky boje.

Kdo by to neznal. Pokud máme vstoupit do bitvy, budeme si chtít zvolit takové podmínky, které nám budou nejvíce vyhovovat, abychom mohli vyhrát. Takto si Kamaru určil, kdy a jak bude čelit třeba takovému Colbymu Covingtonovi (duel se uskutečnil v prosinci 2019, ačkoliv se mohl konat už v září) a takto si zvolil, kdy a proč dá odvetu Jorgemu Masvidalovi. Nyní si dokonce ukázal na bratry Diazy.

„Jen si to představte. Návrat slavného Nicka Diaze a hned o titul velterové váhy. No nebyl by to comeback jako hrom? Dozajista by to přilákalo obří pozornost,“ nechal se slyšet nigerijský šampion, z jehož úst to znělo, jako by si potají přál další „snadnou“ výhru. Však Nick více než pět let nebojoval a nikdo neví, v jaké se ukáže formě.

Usman je tedy zkušený, ale zároveň velmi lstivý fighter, který si je moc dobře vědom toho, co může získat. Už jen díky tomu, že podruhé porazil Jorgeho Masvidala (pro mnohé fanoušky sice dobrého zápasníka, ale rozhodně ne světového), prodloužil svou vítěznou šňůru na čtrnáct zápasů jen v UFC. Jakákoliv další výhra mu zajistí historický zápis. A Kamaru by ho pochopitelně rád získal. Sám si přeje, aby si jeho jméno fanoušci pamatovali po staletí. Na soupeře se nikdo už za pár let dívat nebude, všechny bude zajímat ten ta vítězná šňůra a jeho bezvadný rekord.

kamaru usman souboj

Tímto se tedy dostáváme k jádru věci. Šampion Usman je prvotřídním wrestlerem, který za poslední roky dost vypiloval i svůj postoj, ale protože je na kraji historického milníku, rozhodně neplánuje něco riskovat. To je víceméně i ten důvod, proč odmítá odvetu s Colbym Covingtonem a proč příliš okatě nabízí souboj Nateu Diazovi či trilogii Jorgemu Masvidalovi. Nemluvě o tom, že pokud by byl donucen svůj pás obhajovat proti regulérnímu vyzyvateli, pak chce pouze a jenom Michaela Chiesu. Všechna tato jména spojuje jediné – mají minimální šanci šampiona sesadit z trůnu.

Jaká je pravděpodobnost, že bychom se duelu Usman vs. Diaz skutečně dočkali? Teoretická šance tu bude vždy už jen z toho důvodu, že je Nate bojovníkem, který má za sebou velký zástup fanoušků, což samo o sobě indikuje skvostné prodeje PPV, ale zároveň je Dana White toho názoru (a jeho hlas by měl být nejdůležitější), že ještě mnohem větší pozornost přitáhne Colby Covington, jemuž titulovou šanci osobně přislíbil. Bohužel Whiteovo slovo v dnešní době nic neznamená, věci se v bojovém světě dokáží změnit ze dne na den.

Šampionův manažer Ali Abdelaziz nyní lobuje za Natea Diaze, aby se stal novým titulovým vyzyvatelem. A pokud ne on, tak bude stát za Michaelem Chiesou. Shodou okolností mají on i Usman tu drzost, že se nebojí říct, že si Nate boj o titul zaslouží, zatímco Colby nikoliv.

„Nate je skutečný bojovník. Člověk, který si na nic nehraje. Pokud jde o titulové snažení, dozajista je vysoko před Colbym,“ nebál se prohlásit Abdelaziz. „Mluvil jsem s Kamaruem a on mi řekl, že má závěr léta volný. Sdělil mi, že si nikdo v divizi momentálně nezaslouží jeho pozornost, ale pokud už by to měl být některý z vyzyvatelů, pak chce jedině Michaela Chiesu,“ nastínil, že ideálním soupeřem je pro nigerijského borce jeden z bratrů Diazů či právě Chiesa…

Svým způsobem to Kamaru udělal chytře. Protože nedávno podstoupil odvetu s Jorgem Masvidalem, nemělo by na něj UFC tlačit, aby urychleně kývnul na další obhajobu. Zdali je podle Whitea vrchním titulovým vyzyvatelem Covington, pak bude muset holt čekat možná až do konce roku. A to je strašně dlouhá doba, proto Usmanův tým počítá i s tou možností, že se Colby nechá zlomit a kývne ještě na jeden zápas. Anebo tam Abdelaziz šampionovi protlačí obhajobu s Diazem, a tím pádem potom nebude co řešit. Kamaru by dosáhl svého, jenom značka UFC by strašně utrpěla, jelikož by jméno zápasníka znamenalo víc jak jeho bojové kvality.

Chcete sledovat UFC a OKTAGON MMA živě zdarma? Už klidně můžete. Přenosy si totiž nemusíte kupovat, často ho nabízí i různé sázkové kanceláře zcela zdarma a my jsme pro vás vybrali tu aktuálně nejlepší.

Stačí se zaregistrovat přes odkazy níže. Jako bonus dostanete peníze zdarma, můžete si tak zkusit vsadit na své favority a celý galavečer si tímto ještě zpestřit.

PRO OBČANY SK: Pokud chcete zapnout přenos ze Slovenska, klikněte zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin