Islam Makhachev ufc mma

Islam Makhachev si zaslouží veškeré „hype“, ale i tak ho hodlám zastavit, tvrdí Thiago Moises

Islam Makhachev je považován za černého koně, který má jednoho dne po Khabibovi usednout na trůn divize lehké váhy.

Že se jedná o náročného soupeře prakticky pro kohokoliv, o tom svědčí i ten fakt, že s ním nikdo nechce bojovat. „Odmítli nás všichni volní bojovníci z elitní desítky žebříčku!“ prásknul manažer Ali Abdelaziz, který svému svěřenci nakonec našel až Thiaga Moisese.

Tento šestadvacetiletý soupeř s brazilskými kořeny moc dobře ví, před jak náročnou zkouškou stojí, a tak se na ni pokouší připravit jako ještě nikdy předtím. Má totiž vynikající šanci překonat tu překážku, kterou nikdo jiný nechtěl zdolat.

„Islam si zaslouží veškeré to ‚hype‘, které se mu dostává, jelikož jde o velice kvalitního fightera, který je naprosto excelentní ve wrestlingu, jiu jitsu, má skvělé kardio a ani v postoji není špatný. Jestli ho tedy media stále chválí, tak právem,“ vzdával Moises hold svému příštímu protivníkovi.

„Moc dobře si uvědomuji, jaká je pro mě tohle příležitost. Kdyby se mi ho podařilo porazit, dostal bych se do popředí žebříčku lehké váhy a rozhodně bych to neměl ani daleko od titulu. Všichni teď mluví jen o Islamovi jako nástupci Khabiba, ale ještě musí bojovat se mnou. A já rozhodně nejsem snadná kořist. Už jsem dokázal překvapit spoustu lidí a pokusím se o to znovu,“ burcoval Moises.

Zápasu mezi oběma borci se dočkáme 17. července na turnaji UFC on ESPN 26. Hlavní kartě bude vévodit dvojice z pérové váhy, a sice Max Holloway s Yairem Rodriguezem.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue