Je lepší Valentina Shevchenko, či Amanda Nunes? Daniel Cormier nabídl svůj názor

Je lepší Valentina Shevchenko, či Amanda Nunes? Daniel Cormier nabídl svůj názor

Dámské váhové kategorie sice neoplývají takovou kvalitou jako jejich mužské protějšky, ale i přesto zde minimálně dvě velmi kvalitní zápasnice najdeme.

Jedná se o Valentinu Shevchenko, současnou šampionku muší váhy, a Amandu Nunes, šampionku bantamové a pérové váhy.

Obě válečnice se spolu v minulosti již dvakrát setkali a v obou případech se mohla brazilská lvice Nunes radovat z výhry na body. Minimálně druhé měření sil bylo však z ohledu na výsledek velmi sporné, a proto dodnes v ústech fanoušků zůstává jakási hořká pachuť.

„Je to zajímavé, protože když si obě dámy porovnám, pak z čistě teoretického hlediska mi Valentina přijde lepší zápasnice,“ přiznával Cormier ve svém pravidelném podcastu na ESPN.

„Pokud se bavíme čistě o strikingu, Valentina je lepší. Pokud se bavíme čistě o wrestlingu, Valentina je opět o něco lepší. V Amandin prospěch ale mluví váha a výška. Je to mohutnější bojovnice a také disponuje větší silou. Její rány jsou více cítit, a proto vás snadno dokáže knokautovat pouhým úderem,“ snažil se vysvětlit.

Valentina Shevchenko mma ufc trenink

„Když se tedy bavíme čistě o dovednostech, Shevchenko je lepší. Všichni ale dobře víme, že když se utkají, tak Amanda vyhraje,“ završil Cormier s tím, že v dámských hmotnostních kategoriích hraje silový deficit o něco větší roli. A zejména Nunes z něho dokáže skvěle těžit, a tudíž by si i potřetí měla s Valentinou poradit. Zdali se ovšem této trilogie dočkáme, to zůstává jen ve hvězdách.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue