Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin

Khabib, Dana White i běžní lidé, všichni podpořili Poirierovu charitu

Dustin Poirier si dal za cíl získat 25 tisíc dolarů pro svou charitativní činnost v Ugandě. Tento cíl byl však splněn víc, než by on sám mohl očekávat.

Jak už všichni víme, Khabib a Dustin si po zápase na UFC 242 vyměnili trička s tím, že výtěžek půjde na charitu vedenou americkým bojovníkem.

Veřejně dostupné informace odhalily, že Khabib prodal Dustinovo tričko za 100 tisíc dolarů. Celou částku ihned poslal na konto svého posledního protivníka.

Pozadu nechtěl zůstat ani sám šéf UFC. Když se Dana White dozvěděl o chrabrém Orlově činu, tak slíbil, že daný obnos (ať už bude jakýkoliv) ve stejné míře dorovná. A to také udělal.

Khabib Nurmagomedov

Východní Afrika už v té době mohla jásat, protože peněz bylo více než dost, přesto se Poirier rozhodl neotálet a vydražil i své zbývající věci (rukavice, bandáže, šortky), za což dostal dalších 60 tisíc dolarů.

Jediná věc, kterou v tento moment neznáme, je ta, za kolik vydražil Dustin Khabibovo triko. Abdulmanap Nurmagomedov, otec šampiona divize lehké váhy, však prozradil, že by nám z té částky vypadly oči z důlku.

Ruku k dílu přidali také fanošuci z celého světa. Jejich dobrovolné dotace k dnešnímu dni čítají 40 tisíc dolarů. Sečteme-li to se všemi ostatními dotacemi, u kterých známe jejich výši, máme zde neuvěřitelných 300 tisíc dolarů.

Dustin Poirier a jeho manželka Jolie založili charitativní organizaci s názvem The Good Fight. Společnými silami chtěli pomoct všem lidem, kteří to potřebují, ať už se nachází kdekoliv na světě.

Každá charitativní činnost se upíná vždy na jednu akci. Momentálně to bylo pro lidi v Ugandě, kde nedávná přívalová povodeň zničila jediný čistý zdroj vody. Zmíněná částka 25 tisíc dolarů to měla napravit.

Druhá meta pro stejnou oblast byla 50 tisíc dolarů. S touto částkou by už mohlo být zaplaceno třeba ještě šest studní s ručními čerpadly, které by zásobovaly obyvatelstvo čistou vodou. Oba cíle byly splněny a Dustin tak může využít zbývající prostředky k dalším charitativním účelům.

Chcete sledovat UFC a OKTAGON MMA živě zdarma? Už klidně můžete. Přenosy si totiž nemusíte kupovat, často ho nabízí i různé sázkové kanceláře zcela zdarma a my jsme pro vás vybrali tu aktuálně nejlepší.

Stačí se zaregistrovat přes odkazy níže. Jako bonus dostanete peníze zdarma, můžete si tak zkusit vsadit na své favority a celý galavečer si tímto ještě zpestřit.

PRO OBČANY SK: Pokud chcete zapnout přenos ze Slovenska, klikněte zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin