Khamzat Chimaev překvapil svým nabitým kalendářem. Stane se do konce roku dvojím šampionem?

Khamzat Chimaev překvapil svým nabitým kalendářem. Stane se do konce roku dvojím šampionem?

Nevrátí se do boje dříve než v srpnu, ale už teď plánuje, že si ještě do konce roku dá čtyři zápasy. Tři soupeři by měli být jasní.

Nově vycházející hvězda s ruskými kořeny a švédským občanstvím se postupně v mysli už připravuje na svůj návrat do klece, který svede letos v srpnu. Soupeřem by jí mohl být vítěz posledního UFC turnaje Neil Magny, který na body přelstil Geoffa Neala. Oba borci si už na sociálních sítích vyměnili vzkazy.

„Khamzat mi přijde jako skvělý soupeř. Jako někdo, kdo by mohl nasměrovat mou kariéru více dopředu,“ hlásil po svém posledním vítězném tažení Neil, jemuž Chimaev pár chvil předtím pohrozil, aby se „neschovával“ a byl koncem léta připravený na bitvu. „Samozřejmě, že tímto duelem mohu také riskovat svou reputaci, ale někdo mu už musí srazit hřebínek,“ přidával Magny.

Chimaev sice momentálně bojuje s následky koronaviru, kvůli nimž byl nucen zrušit dva termíny boje s Leonem Edwardsem, ale už teď ví, že až se vrátí, bude chtít všechen ztracený čas dohnat. Do konce roku si proto naplánoval hned čtyři duely. „Vrátím se v srpnu pro boj ve veltru, pak hned v září budu bojovat ve střední váze, v listopadu opět ve veltru, a nakonec v prosinci znovu ve střední,“ oznámil mladý švédský vlk.

Cíl zůstává stejný. „Plánuji se stát šampionem nejen velterové váhy, ale i váhy střední nebo polotěžké. Myslím si, že bych dokázal čelit i takovému týpkovi, jako je Jan Blachowicz. S podobně těžkými soupeři se připravuji i na tréninku a na zemi se mi jen tak někdo nevyrovná,“ říká Chiamev.

Úplně nejdříve však plánuje duel s Kamaru Usmanem. „Hned, co zničím Magnyho, budu chtít jít o titul proti Usmanovi. To bude mimochodem také nejlehčí soupeř mé kariéry. V postoji jsem už teď lepší jak on a myslím si, že ani na zemi se mi nebude rovnat,“ uvedl Chimaev na adresu neomylného šampiona s nigerijskými kořeny, který v UFC momentálně drží čtrnáctizápasovou vítěznou šňůru.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue