Khamzat Chimaev vzal svůj konec kariéry zpět a v UFC pokračuje

Khamzat Chimaev: Vykašlával jsem krev a myslel si, že mám rakovinu. Proto jsem ukončil kariéru

Khamzat Chimaev nezažíval v posledních týdnech zrovna lehké časy.

Nadějný švédský bojovník před nedávnem ukončil svou MMA kariéru, načež vzal své rozhodnutí zpátky. Jak se ukázalo, za vše mohl strach nejen z následků koronaviru, ale i mnohem horších věcí.

Khamzat Chimaev kašlal krev

„Péče v Las Vegas byla dobrá, snažili se urychlit můj návrat. Začal jsem aktivně trénovat a v tom se můj stav opět zhoršil. Když jsem šel do koupelny, začal jsem vykašlávat krev, a to mi totálně podlomilo psychiku,“ přiznával Chimaev.

„Bál jsem se a myslel si, že jde o rakovinu. Však jsem nebyl nemocný strašně dlouhou dobu. Všechny ty myšlenky se vám najednou honí hlavou a vy nevíte, co se děje,“ poukazoval na důvod, proč se zničehonic rozhodl ukončit kariéru. Nakonec se ale potvrdilo, že za vše mohly následky nemoci COVID-19.

„Vůbec jsem netušil, že tohle dokáže koronavirus. Dva až tři měsíce po tom, co jsem ho prodělal, bych měl přeci být schopný aktivně trénovat, což jsem nemohl. Naštěstí se teď už cítím mnohem lépe a opět se věnuji mírné přípravě,“ uváděl Khamzat, který po drobném psychickém rozkladu ohlásil návrat zpět na scénu.

„Nyní jsem zpátky, a to je špatná zpráva pro mé soupeře. Jakmile budu fit, budu schopný znovu schopný bojovat jednou týdně. Přicházím, abych je všechny zničil,“ uzavřel Chiamev, jenž by se rád utkal s takovým Neilem Magnym.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue