ufc stadion mma

Názor expertů: Kdo bude šampionem lehké váhy UFC na konci roku 2022?

Divize lehké váhy je skutečně nabitá kvalitou. Najdeme zde nejvíce ambiciózních jmen a všechna se tlačí k titulu. Které z nich ale bude vládnout v UFC za rok odteď?

Momentálně je šampionem Charles Oliveira, jenž svou vůbec první obhajobu svede s Dustinem Poirierem. Brazilský mistr divize do 70 kg je pro tuto bitvu papírovým outsiderem, může však překvapit a svůj pás obhájit. Vydržel by ovšem případný nápor i dalších nájezdníků?

Portál MMA Junkie se na tuto otázku zeptal několika bývalých či současných UFC zápasníků (Daniel Cormier, Michael Chandler) a dalších světových trenérů, jako je Firas Zahabi, drtivá většina se přiklonila k názoru, že jak Oliveira, tak ani Poirier na konci roku 2022 šampiony nebudou.

„Myslím si, že příštím UFC šampionem bude Dustin Poirier, kterého ale přemůže Justin Gaethje. A toho pak přemůže zase Islam Makhachev,“ zněl verdikt takového Michaela Chandlera, jehož názor sdílelo více jak 75 % všech zúčastněných. Toto je tedy ten scénář, k němuž se přiklání většina lidí.

„Islam je kopie Khabiba, ten člověk to dotáhne skutečně daleko,“ myslí si Zahabi. „Do roka se stane šampionem, ať už z trůnu bude muset sesadit kohokoliv,“ přidává svůj názor kouč Javier Mendez.

Jméno Conora McGregora však z toho užšího kolektivu už tak nějak zmizelo… „Conor bude mít potíže s každým z elitní pětky. Už v něm nevidíme ten oheň. Nemyslíme si, že přemůže jak Poiriera, tak i Makhacheva nebo Gaethjeho,“ shodla se více než polovina přítomných. Jistou šanci ovšem McGregorovi dávají proti Chandlerovi, Fergusonovi, Hookerovi nebo dos Anjosovi. Menší pak už proti Oliveirovi.

Chcete sledovat UFC a OKTAGON MMA živě zdarma? Už klidně můžete. Přenosy si totiž nemusíte kupovat, často ho nabízí i různé sázkové kanceláře zcela zdarma a my jsme pro vás vybrali tu aktuálně nejlepší.

Stačí se zaregistrovat přes odkazy níže. Jako bonus dostanete peníze zdarma, můžete si tak zkusit vsadit na své favority a celý galavečer si tímto ještě zpestřit.

PRO OBČANY SK: Pokud chcete zapnout přenos ze Slovenska, klikněte zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin