Nebudu nastupovat s českou vlajkou, když mě Česko jako stát nerespektuje, říká Muradov

Nebudu nastupovat s českou vlajkou, když mě Česko jako stát nerespektuje, říká Muradov

Úspěšný bojovník s uzbeckými kořeny se vždy hrdě hlásil k Česku, ovšem nemůže ignorovat to, jak se k němu stát chová.

Fanoušci jsou na prvním místě, tímto heslem se Muradov často řídí, ale ne pokaždé jim může vyhovět. Čeští příznivci, jež podporují Machovu pouť napříč UFC, nyní už budou svého oblíbence sledovat pouze při tom, jak reprezentuje pouze barvy své země.

„Nebudu nastupovat s českou vlajkou. Proč bych to dělal, když mě Česká republika jako stát nerespektuje,“ odůvodňoval v rozhovoru pro deník Sport Muradov, který se tak nechtěl nikoho dotknout. „Miluju Česko, mám tady krásnou ženu, dítě, taky mnoho kamarádů a mám rád Čechy. Ale co se týká státu a jeho přístupu ke mně…,“ mlčel raději.

S uzbeckým válečníkem, jenž naposledy s UFC podepsal novou čtyřzápasovou smlouvu, jsme se v akci mohli vidět letos v lednu, když se objevil na „Bojovém ostrově“ Yas v Abú Dhabí. I zde už nastupoval pouze s jednou vlajkou. To však bylo ještě z toho důvodu, že mu tamní pravidla nedovolovala vystupovat s dvěma.

„Někteří lidé mě dříve kritizovali, že zvedám i českou vlajku, teď když jsem ji v Abú Zabí zvednout nemohl, tak zase hejtovali. Tak jsem se tak rozhodl, a tak to bude. Vždycky ale budu mluvit česky. Protože Česko a Prahu miluju. Ale proč bych reprezentoval zemi, která se ke mně chová takhle a nechce mě přijmout,“ doplnil deníkem Sport citovaný Muradov, jehož v oktagonu UFC příště uvidíme koncem léta, když se střetne s Geraldem Meerschaertem.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue