OKTAGON 26 Štvanice živě!

Po měsíci se opět o slovo hlásí Oktagon, který vypukne již v sobotu na pražské Štvanici. Samuel Krištofič se utká o dočasný pás šampióna střední váhy s Polákem Naruszczkou. Na turnaji uvidíme i Pudilovou, Szabovou, Petráška, Matúše Juráčka a mnoho dalších zvučných jmen české i mezinárodní scény MMA. Sledujte celý turnaj Oktagon 26 živě.

Nepřehlédněte

Štvanice živě!

Po měsíci se opět o slovo hlásí  Oktagon, který vypukne již v sobotu na pražské Štvanici. Samuel Krištofič se utká o dočasný pás šampióna střední váhy s Polákem Naruszczkou. Sledujte celý turnaj Oktagon 26 živě.

Nové váhové divize v UFC dostaly jasný knock out

Již loni po UFC 214 se ukázalo, že vytvoření nové „váhové politiky“ by výrazně proměnilo budoucnost MMA jako takového. I z toho důvodu se k nim již přiklání celé řada zápasníků. Na druhé straně barikády, ale stojí prezident UFC Dana White a jeho vize zachování současného systému je, zdá se, neoblomná.

​Whiteův postoj je v této otázce již léta stejný – i když, je potřeba uznat, že UFC se pod jeho taktovkou výrazně proměnila k lepšímu. Za pouhé dva poslední roky bylo nashromážděno víc poznatků o snižování hmotnosti a těžké dehydrataci než za patnáct předchozích let. Pozitivní evolucí prošlo i časové schéma mezi vážením a zápasem. Nynější systém, kdy se platná hmotnost zaznamenává ráno den před zápasem, omezuje možnosti zápasníků nastoupit do oktagonu v žalostném stavu po brutálním shazování.

UFC - váhové kategorie

Svůj proaktivní postoj vyjádřil i Andy Foster, výkonný ředitel Kalifornské atletické komise (CSAC): „Míním, že UFC nebo Bellator by v horizontu příštích čtyř nebo pěti let měli zavést divize do 165 liber (74,84 kg) a 175 liber (79,37 kg).“ Společnost CSAC už proti současnému váhovému rozvržení aktivně bojuje – a to s ohledem na sled nešťastných událostí z posledních let, kdy vedlo neúměrné shazování hmotnosti k mnoha kolapsům a bohužel i úmrtím.

CSAC doporučuje bojovníkům pohyb ve váhových třídách směrem nahoru v případě, že shazují více než 10 procent současné váhové kategorie. Katapultem o váhu výš by automaticky mělo být několikanásobné nenavážení (viz. Johny Hendricks a další). Vzhledem k neskutečné našlapanosti 155 librové a 170 librové divize dává tento krok smysl. Dá se předpokládat stejný vývoj jako u relativně nově zavedené ženské váhy do 145 liber, tedy blesková implementace a naplánování „money fightů“ šampion vs. šampion. V tomto konkrétním případě Amanda Nunes proti Cristiane Justine Cyborg, což je pro UFC vysněný zápas na červnové akci v Rio de Janeiru. 

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue