Alexey Oleynik

Oleynik: Vzpomínám na dobu, kdy ještě skuteční zápasníci bojovali s úctou a bez trashtalku

Doba se změnila. Aby dneska mohl zápas budit pozornost, musí se okořenit několika nadávkami a mnohdy i nevybíravým trashtalkingem. Ne vždy tomu tak ale bylo.

Veteráni bojových sportů, mezi něž nepochybně Alexey Oleynik ve svých třiačtyřiceti letech už zapadá, rádi vzpomínají na dobu, kdy vše bylo jinak. Kdy se kvalita zápasníka poznala dle jeho schopností a kdy nebylo potřeba nějakých unáhlených, neuctivých řečí.

„Je to asi jen mnou, jelikož jsem už stará škola, ale pamatuji si časy, kdy ještě nebyla žádná sociální media a kdy nebylo zapotřebí žádných nadávek, aby zápas přilákal pozornost. Tehdy se střetli dva skuteční chlapi, žádný trashtalk a jejich bitva budila vášně,“ vyzpovídal se uznávaný ruský veterán.

„Dneska zde máme prakticky už vše, ale největší moc mají sociální sítě, kde se odehrává prakticky všechno podstatné. Lidé věnují více pozornosti těm nadávkám na internetu jak samotnému fightu,“ poukázal na způsob, jak o sobě bojovníci v současné chvíli dávají vědět. Takový Khamzat Chimaev je toho skvělý příkladem.

„Vzpomínám na dobu, kdy jsme my začali bojovat. Byla to elitní skupina borců, jako jsou Royce Gracie, Dan Severn či Oleg Taktarov, všechno strašná monstra, která nepotřebovala mluvit, pouze každým projela jako nůž máslem,“ vzdával hold podobným legendám.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Váš názor nás zajímá, zanechte komentář.x
()
x
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue