Slovy trenéra: Až se Jones vrátí do UFC, jeho údery budou smrtící

„Fighting me is bad for your career, it’s going to be bad for your image.“ Jon Jones (23-1-0) je považován za jednoho z nejlepších zápasníků své generace, neboť téměř vždy, když čelil jedněm z nejvěhlasnějších protivníků světa, dokázal je porazit. V tomto nastoleném rytmu by nepochybně rád pokračoval i nadále, ovšem jediné, co ho v současné době brzdilo, byly jeho pozitivní testy na drogy.

A navzdory tomu, kolik kontroverzností a pochybností za sebou nese jméno válečného hrdiny, jeho trenér si zůstává jistý, že až jej UFC znovu přivítá, budou se dít divy. 

„V životě jsem neviděl někoho, jako je on. Na jeho vývoji bylo možné vidět, jak chtěl každého vždy zlomit. Nikdy nenechal své soupeře vychladnout, pokaždé je zasypal ranami, dokud neskončili v bezvědomí,“ vysvětluje jeho dlouholetý kouč Brandon Gibson.

Jon Jones je nejlepší na světě

„Je to zrozený šampion. Myslím si, že až se vrátí do oktagonu, velmi rychle si řekne o titul šampiona v lehkotěžké váze. Nedivil bych se ani, kdyby potom chtěl mířit ještě výš. Jeho ambice jsou vysoké a údery smrtící. Určitě je si toho i on sám vědom a bude se snažit sám sebe překonat,“ doplnil. 

To, jak moc budou slova Jonesova trenéra pravdivá, se možná dozvíme už v následujících dnes. Jonovi organizace neodpustila jeho opakované přestupky, zejména pak poslední pozitivní test na steroidy, k němuž vzhlíží s velkým odporem a i nadále mu hrozí až čtyřletým zákazem v profesionálním sportu. Žádný prohlášení však není oficiální, a tak budoucnost jedenatřicetiletého zápasníka doposud leží na rozcestí. 

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue