Islam Makhachev top
Islam Makhachev top

To jsou slova do pranice! Je Makhachev už teď lepší jak Khabib? A v čem? Trenér hodnotí!

Pomalu čím dál více fanoušků začíná rozumět tomu, proč se o Makhachevovi mluví jako o nástupci Khabiba. Že by ale už teď byl lepší než věhlasný Orel?

Jako všude jinde, i nyní se na tuto otázku musíme dívat z více úhlů pohledu. MMA je velice komplexní záležitostí a pokud máte být v tomto sportu co nejúspěšnější, pak je nejlepší, když ovládáte nejvíce bojových stylů.

Khabib je známý vládce sambo, wrestler, grappler, v neposlední době ale dost vyvinul i svůj postoj. Navíc kolikrát měl potíže plnit limit lehké váhy (70 kg), což znamená, že jeho stavba těla odpovídala vždy spíše veltru. I díky tomu mohl mít částečně nad svými soupeři výhodu. Jak je to ale u Islama Makhacheva, který si prošel prakticky stejnou školou jako Khabib?

„Islam je už teď velmi dominantní bojovník. Do dvou let nepochybně bude šampionem,“ je přesvědčený Javier Mendez, vrchní kouč z American Kickboxing Academy se sídlem v kalifornském San José, kde momentálně Islam bojuje. Nyní mu však kromě Mendeze dělá mentora i sám Nurmagomedov.

„Z toho komplexního hlediska řadím Khabiba stále o něco výše, ale je nutné říct, že jsou aspekty boje, ve kterých je Islam už teď lepší. Jednou z nich jsou například strhy, když vás popadne, tak doslova letíte, skutečně snadno vás dostane na zem. A druhou věcí je postoj, Islam se dokázal rychleji adaptovat na boj v postoji a jeho striking je na vyšší úrovni,“ chválil uznávaný kouč perspektivního ruského bojovníka.

Chcete sledovat UFC a OKTAGON MMA živě zdarma? Už klidně můžete. Přenosy si totiž nemusíte kupovat, často ho nabízí i různé sázkové kanceláře zcela zdarma a my jsme pro vás vybrali tu aktuálně nejlepší.

Stačí se zaregistrovat přes odkazy níže. Jako bonus dostanete peníze zdarma, můžete si tak zkusit vsadit na své favority a celý galavečer si tímto ještě zpestřit.

PRO OBČANY SK: Pokud chcete zapnout přenos ze Slovenska, klikněte zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin