UFC jedná o návratu staršího z Diazů! Kdy a proti komu se má představit?

Nick Diaz přes zimu odloží marihuanu a sklízet bude zase až koncem jara. Mezitím by se rád vrátil na místo, kde to už dobře zná, a sice na horkou půdu oktagonu. UFC mu již podle všeho nabídlo soupeře. O koho se jedná?

Kdo by to byl čekal, že pod podpisem největší bojové organizace světa uvidíme opět na scéně Nicka Diaze, a to navíc mnohem dříve než jeho bratra Natea, který se s danou značkou už neztotožňuje. Vadilo mu, jak s ním UFC  kdysi „vydrbalo“ při vyhlášení fightu Conora s Khabibem, přičemž on se marně domníval, že se s McGregorem dočká duelu číslo tři.
 
Vrátíme-li se ale zpátky k tomu staršímu, ani on se v osmiúhelníku nějaký čas neobjevil. V březnu roku 2013 přišel zápas s Georgesem St. Pierrem, jemuž podlehl na body, a pak si řekl o slovo až v lednu roku 2015 proti Andersonovi Silvovi. I jemu podlehl na body, avšak výsledek tohoto zápasu byl později zrušen, neboť byly Spiderovi v těle nalezeny syntetické testosterony. 

Nick Diaz přes zimu odloží marihuanu

A Silva paradoxně nebyl jediným, kdo se provinil proti pravidlům. Slavné aféry okolo Nicka Diaze s jeho oblíbeným kouřením marihuany asi všichni dobře známe, a proto je ani nepotřebujeme opakovat. Pro 183 cm vysokého problémistu to ale znamenalo už jen jakousi tečku za jinak bohatou kariérou, jelikož byl finančně zajištěný a o návratu už moc nemluvil. 

To vše se ovšem změnilo až nyní. Jak nám sdělují důvěryhodné zprávy z ESPN, Nick se přeci jenom ještě jednou rozhodl oprášit rukavice a přijmout nabídku, jež mu předložilo UFC. Brett Okamoto napsal: „Dana White prozradil, že jedná o návratu staršího z Diazů znovu na scénu. Vše je téměř domluveno; soupeř Jorge Masvidal, datum 2. března, místo konání Las Vegas.“ 

Masvidalova situace je v současné době podobná, leč musíme přiznat, že pokud se zápas bude konat 3. března, tak to pro něj bude znamenat rok a půl bez měření sil v kleci. I proto je nyní podle bookmakerů mírným favoritem, avšak čas nám teprve prozradí více. Prozatím je ze všeho nejdůležitější, aby Nick veřejně potvrdil svou účast.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue