Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
blazen
blazen

UFC se musí zlepšit, apeluje na vedení šampion těžké váhy, kterému se nelíbí posudky rozhodčích

Francis Ngannou musel vyjádřit svou znepokojenost nejenom ohledně sestavování zápasů, ale i jejich samotného bodování.

Kamerunskému Predátorovi se zprvu nelíbilo, že byl znenadání vystřižen z titulového obrázku. I když mu pás šampiona stále náleží, tak očekával, že svou první obhajobu svede proti Derricku Lewisovi. Náhle byl ale nucen skousnout krutou skutečnost, že Dana White do hry vhodil titul o prozatímního mistra divize, kvůli čemuž Francis musí na svou první obhajobu čekat o několik měsíců déle.

Když se přes tuto nesrovnalost Predátor překlenul, musel si postěžovat ještě na další věc. A tou je bodové hodnocení zápasů. Jen na nedávném UFC turnaji jsme měli rovnou dva duely, kde se rozhodčí údajně viditelně pomýlili. A zápasníci za to musejí pykat.

„Je zajímavé, jak často se setkáváme s nespravedlností páchanou některými rozhodčími na zápasnících. Můžeme o tom pravidelně mluvit, ale pak stejně odejdeme domů nasraní, jen aby se nám to příště stalo znova,“ poukazoval na chybný bodovací systém.

V UFC to převážně funguje tak, že pokud vyhrajete, získáte dvakrát takovou výplatu, než když prohrajete. A pokud vás poškodí výsledek rozhodčích, vracíte se domů jak s porážkou, tak i nižším platem.

„Fighteři předvedou skvělou práci, ale stejně se vrací domů se vší tou frustrací a pouze poloviční výplatou. Někdo by s tím měl už konečně něco dělat, nemůžeme být pořád okrádáni!“ postěžoval si Predátor za své kolegy.

Francis Ngannou tak cílil zejména na duel mezi Maycee Barber a Mirandou Maverick, kde po sporném verdiktu uspěla první zmíněná bojovnice. Drtivá většina fanoušků se přitom shodla, že Maverick byla okradena.

Podobný názor zastává MMA komunita i v případě bodové výhry TJ Dillashawa nad Corym Sandhagenem. Bývalý šampion bantamové váhy se však brání tím, že mu úspěšně doručené takedowny zaručily v zápase mírnou převahu, ačkoliv signifikantních úderů schytal více… A že to bylo vidět na jeho tváři.

Chcete sledovat UFC a OKTAGON MMA živě zdarma? Už klidně můžete. Přenosy si totiž nemusíte kupovat, často ho nabízí i různé sázkové kanceláře zcela zdarma a my jsme pro vás vybrali tu aktuálně nejlepší.

Stačí se zaregistrovat přes odkazy níže. Jako bonus dostanete peníze zdarma, můžete si tak zkusit vsadit na své favority a celý galavečer si tímto ještě zpestřit.

PRO OBČANY SK: Pokud chcete zapnout přenos ze Slovenska, klikněte zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin