Usman: Jon Jones? Aktuálně na planetě není lepší MMA zápasník, než jsem já

Usman: Jon Jones? Aktuálně na planetě není lepší MMA zápasník, než jsem já

Kdyby ještě někdo pochyboval, Kamaru Usman vám připomněl, kdo je aktuálně nejlepší MMA zápasník planety.

I když jeho profesionální rekord doprovází jedna prohra, Kamaru má na svém kontě momentálně osmnáct po sobě jdoucích výher, přičemž neuvěřitelných čtrnáct z nich získal právě v UFC, kde za celou svou kariéru ještě nikdy nepadl. Vzhledem k těmto číslům nabyl nigerijský šampion dojmu, že se nesmazatelně zapsal do dějin MMA a momentálně byste zde jen horko těžko našli lepšího bojovníka.

„Většina populace planety už teď dobře tuší, že já jsem jednička pound-for-pound žebříčku (napříč váhami) a zároveň nejlepší fighter světa,“ sdělil Usman prostřednictvím ESPN. Opomenout však nemohl i jiná jména, ale nad nimi visí jistý háček. „Samozřejmě, že tu je ještě takový Jon Jones a možná mi ještě něco chybí, abych ho z toho historického hlediska překonal, ale pokud se bavíme o aktivních zápasnících, tak jsem prostě nejlepší. Jones není aktivní, já jsem aktuální jednička,“ zdůraznil.

Kamaru si zjevně nikdy jen tak nezaslouží respekt od všech lidí, kterým se stále nelíbí, že si coby jako šampion určuje podmínky. Je pravda sice, že porazil značnou část zvučných bojovníků velterové váhy, ale zároveň je z jeho slov cítit, že tomu jedinému, který mu dal skutečně v boji zatopit, se stále vyhýbá. A tím je Colby Covington.

Spoustě lidem se také nelíbí to, že si Usman ukazuje na soupeře, s jakými hodlá bojovat. Dvakrát to byl Jorge Masvidal a nyní dokonce bratři Diazovi. Zejména Nick, který přes pět let nebojoval, by si dle šampiona mohl zasloužit okamžitý boj o titul.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue