Usman: Odveta s Covingtonem? Však to ani není pořádný soupeř! Bojoval jsem s těžšími

Usman: Odveta s Covingtonem? Však to ani není pořádný soupeř! Bojoval jsem s těžšími

Kamaru Usmanovi je stále vyčítáno, proč pořád odmítá odvetu s Colbym Covingtonem. A tohle jsou jeho pádné důvody.

Colby „Chaos“ Covington je i dle názoru Dany Whitea dalším titulovým vyzyvatelem. S trochou nadsázky by se dalo říct, že by duel s Kamaru Usmanem byl už upečen, kdyby jej ovšem šampion a jeho manažer Ali Abdelaziz neodmítali.

„Už to není vtipný, vůbec nechápu, jak může Colby chtít odvetu. Jednak si ji nezaslouží a jednak to ani nebyl můj nejtěžší soupeř,“ reagoval Usman ve streamu pro „MMA Crazy“, kde se snažil vysvětlit, že je plně v právu.

„Možná to tehdy vypadalo jako vyrovnaný fight, ale to bylo pouze díky tomu, že jsem to tak sám chtěl. Bojoval jsem v postoji, protože jsem hodlal Colbymu ublížit, jak jsem mu předtím slíbil.“

„Tehdy mi nezáleželo na výhře nebo na taktice, opravdu moc jsem tomu chlápkovi chtěl zmalovat obličej. Chtěl jsem, abychom oba vysílali jeden úder za druhým, dokud někdo z nás neodpadne. Bylo to zabij nebo buď zabit,“ objasňoval.

Z dané výpovědi tedy můžeme pochopit, že se Kamaru pokládá za lepšího bojovníka, jenž v bitvě s Covingtonem upustil od jakékoliv taktiky a šel po krvi, kterou taky nakonec v pátém kole dostal.

Protože se však mezi oběma bijci stále vaří zlá krev, fanoušci i UFC si žádají odvetu, kterou nigerijský vládce divize velterové váhy prozatím odmítá. Možná ovšem i na něj bude vyvinut takový tlak, kdy nakonec nebude moct jinak než na tento zápas kývnout.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue