Jon Jones přemýšlí o odchodu z UFC

V Bellatoru by mě platili lépe, domnívá se nejlepší zápasník planety a dožaduje se přestupu

Spory mezi šéfem UFC Danou Whitem a nejlepším MMA zápasníkem planety byly opět nanovo zažehnuty.

Vše vyvrcholilo titulovou bitvou mezi Stipem Miocicem a Francisem Ngannouem, které se Jones sice fyzicky neúčastnil, ale zato moc dobře věděl, že s ním UFC počítá jako s dalším soupeřem pro nového šampiona. Potíž je ale v tom, že Jon stále nedostal zaplacenou sumu, jíž se dožaduje, a tak nehodlá na žádný zápas kývnout.

Vše došlo až do toho bodu, kdy ho UFC urazilo „směšně nabízenou částkou“ v podobě 10 milionů amerických dolarů. Dle tvrzení Jonova manažera si jeho klient žádá rovnou pětkrát tolik, což zatím žádný jiný MMA zápasník nikdy nedostal a asi jen tak ani nedostane.

Stopy války se tedy dále táhnou a Jones už toho má dost. Východisko vidí jen v jedné věci. „Chci odejít! Když je fighter nešťastný kvůli tomu, jak s ním zacházíte nebo jak ho finančně nedoceňujete, měli byste ho pustit o dům dál,“ řekl „Bones“ v podcastu Steve-O’s Wild Ride!

Na co se však musí brát ohled, tím je platná smlouva. Podle ní se Jones nemůže upsat nikomu jinému, dokud mu to UFC samo nedovolí.

„Pevně věřím tomu, že i ostatní MMA organizace mají stejné finanční zázemí jako UFC. Dokonce i věřím tomu, že Bellator si svých zápasníků v tomto ohledu cení více. A já bych se strašně rád stal tváří nové společnosti. Kdyby se mi podařilo z kontraktu, který mám s UFC, vymanit, byl bych obřím přírůstkem pro kohokoliv, kdo by mě získal,“ myslí si Jones.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue