Velká šance pro Procházku. Zasáhne do boje už hned v září?

Velká šance pro Procházku. Zasáhne do boje už hned v září?

Jiří Procházka prozradil, že aktuálně jedná s UFC, aby se stal náhradníkem pro titulový souboj Blachowicz vs. Teixeira.

Tím, že Denisa přemohl Dominicka Reyese, si od UFC vysloužil speciální poctu, jíž ztvárňuje boj o pás polotěžké váhy. Ten v současné chvíli drží polský šampion Jan Blachowicz, který si ovšem musí nejprve stoupnout k obhajobě s Brazilcem Gloverem Teixeirou.

Aby český samuraj nemusel příliš dlouho čekat, rozhodl se s organizací projednat možnost, že bude zmíněnému titulovému souboji dělat náhradníka. Ať už by se jeden či druhý veterán zranil nebo nakazil koronavirem, mohl by do veledůležité bitvy zasáhnout již v září.

„Právě jednám s UFC, abych dělal náhradníka. To znamená, že kdyby někdo nemohl, zaskočil bych. Uvidíme, jak to dopadne,“ svěřil se Procházka během interview s Jamesem Lynchem.

„Tohle je zápas, který chci. Chci si na svou šanci počkat,“ zmínil se s tím, že ho „nějaký“ trucující Aleksandar Rakic nyní nezajímá.

Duelu mezi Blachowiczem a Teixeirou se dočkáme 4. září na UFC 266. Kdyby šlo vše podle plánu a nikdo nevypadl, mohl by se Jirka utkat s vítězem koncem roku či ze začátku toho nového. Pokud by se však Gloverovi podařilo vyhrát, je možné, že vzápětí hned ukončí kariéru, a tak by UFC muselo vymyslet nový plán, jenž by zahrnoval boj o uvolněný pás.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue