ufc tezka vaha
ufc tezka vaha

Velký třesk v těžké váze organizace UFC

Dlouhou dobu se v nejtěžší divizi organizace UFC nedělo na vrcholu nic extra zajímavého. Teď se ovšem mnohé změnilo.

Stipe Miocic vládl železnou rukou a jedno jeho zaváhání s Danielem Cormierem bylo následně napraveno. Nyní se ledy pohnuly a nás čeká dost možná nejzábavnější půl rok v této sledované váhové kategorii.

Vše začalo minulý týden, kdy Dana White oznámil, že bývalý šampion Stipe Miocic kývl na potenciální souboj s Jonem Jonesem. Nejmladší šampion v historii organizace vše podpořil svým příspěvkem na sociálních sítích, kde uvedl, že v roce 2022 vystoupá na vrchol těžké váhy. Tam momentálně trůní napevno usazený Francis Ngannou.

Kamerunský predátor knockoutoval všech pět posledních odvážlivců, kteří se mu postavili do cesty a působí opravdu nekompromisně. Po titulovém zápase, který proběhl letos v březnu, se Francis vydal na delší dobu do domovské Afriky a prohlásil, že první obhajoby bude schopný v průběhu podzimu. Dana White ale potřeboval podpořit turnaj UFC 265 titulovým zápasem, a tak vytáhl neobvyklou kličku. Souboj mezi Derrickem Lewisem a Cyrilem Gane vyhlásil jako zápas o dočasný titul!

Jednatřicetiletý Francouz nedal Černé Bestii žádnou šanci a ve třetím kole jej po sérii úderů ukončil TKO. Vývoj v divizi je tak jasný. Koncem roku by nás měla čekat fantastická bitva dvou bývalých tréninkových partnerů Ngannoua a Ganého. Oba bojovníci se spolu připravovali v Paříži do té doby, než se Francis přesunul natrvalo do Las Vegas.

V poslední době se na tréninkovém kempu Cyrila objevovala i jedna z největších hvězd československé scény Tomáš Možný. Díky desítkám naspárovaných kol může objektivně zhodnotit kvality dočasného šampiona.

„Cyril je obrovsky silný a pohyblivý. Dlouho jsem neviděl těžkou váhu s tak dobrým pohybem. Navíc jeho údery mají obrovskou sílu, takže když to rozbalí a trefuje se, soupeř nemá šanci.“

A jak vidí šance Ganého při střetu s kamerunskou mašinou na knockouty? „Podle mě má Cyril velkou šanci Francise porazit. Především jeho hlava a pohyb jsou jeho velkou zbraní. Ví, co chce, a opravdu ten pohyb mu můžou závidět i o dvacet kilo lehčí borci. Favoritem nebude, ale já věřím, že má velkou šanci překvapit.“

První vypsané kurzy potvrzují Tomášovu domněnku a favorizují poměrně jasně Ngannoua. Určitě bude zajímavé sledovat, kdo více vytěží z mnoha vzájemně odspárovaných hodin a s jakou taktikou oba bojovníci nastoupí.

Chcete sledovat UFC a OKTAGON MMA živě zdarma? Už klidně můžete. Přenosy si totiž nemusíte kupovat, často ho nabízí i různé sázkové kanceláře zcela zdarma a my jsme pro vás vybrali tu aktuálně nejlepší.

Stačí se zaregistrovat přes odkazy níže. Jako bonus dostanete peníze zdarma, můžete si tak zkusit vsadit na své favority a celý galavečer si tímto ještě zpestřit.

PRO OBČANY SK: Pokud chcete zapnout přenos ze Slovenska, klikněte zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Chystá se obří bitka ve sněmovně? Hamáček trénoval s Václavem Mikuláškem

Chystá se obří bitka ve sněmovně? Hamáček trénoval s Václavem Mikuláškem

Vypadá to, že se čím dál více politiků angažuje ve světě bojových sportů. Šéf Pirátů Bartoš pravidelně boxuje, starosta Řeporyjí Novotný měl domluvenou bitku s poslancem Foldynou, poslanec Lubomír Volný se porval přímo ve sněmovně a teď se do hry vložil i Hamáček, předseda ČSSD. Ten dorazil na trénink s Václavem Mikuláškem.