ŽIVĚ: Velký okamžik pro české MMA je tu. Jiří Procházka se pokusí vyzrát na Dominicka Reyese

ŽIVĚ: Velký okamžik pro české MMA je tu. Jiří Procházka se pokusí vyzrát na Dominicka Reyese

Trvalo to téměř celý rok, ale přeci jen jsme se dočkali. Český samuraj Jiří Procházka zamíří do své druhé bitvy v UFC, která dokonale prověří jeho zkušenosti.

Proti osmadvacetiletému rodákovi z Hostěradic se postaví bývalý titulový vyzyvatel, který se ještě nedávno nesl na vlně dvanácti výher. Do povědomí fanoušků se ovšem nejvíce dostal díky svému velmi vyrovnanému duelu s neomylným Jonem Jonesem, kterému podlehl až na body. Nutno dodat, že podle mnohých byl tento výsledek dosti nezasloužený.

Dana White byl výkonem Dominicka Reyese natolik okouzlen, že mu nakonec podstrčil i nový zápas o regulérní titul. O ten bojoval s polským veteránem Janem Blachowiczem, jemuž tak trochu nečekaně podlehl ve druhém kole na TKO. Jak se ale Reyes později nechal slyšet, do tohoto duelu vstupoval ve špatném psychickém rozpoložení, protože celou jeho přípravu doprovázely obavy o rodiče. Zejména o jeho tátu, který akorát s koronavirem bojoval v nemocnici o život.

Pokud je toto pravda, nečeká na českého samuraje vůbec žádná lehká zkouška. Dominick se bude chtít vzpamatovat ze svých dvou porážek a celému světu dokázat, že na vrchol patří právem. Totéž nicméně hodlá potvrdit i Procházka, a proto je už teď jisté, že nás bude čekat nervy drásající podívaná.

Denisovou výhodou nepochybně může být delší zápasnická zkušenost a více jak dvojnásobný počet soubojů, do nichž nastoupil. Podstatnou roli by mohlo hrát i rozpětí paží, které rovněž hraje v Procházkův prospěch, ačkoliv je na rozdíl od Reyese o pár centimetrů nižší, co se výškového rozdílu týče.

Duel mezi českým borcem a jeho americkým protějškem se uskuteční v Las Vegas již tuto neděli ráno. Procházka by měl nastoupit mezi šestou až sedmou hodinou, přičemž celou hlavní kartu je možné sledovat prostřednictvím stanice Premier Sport a také kliknutím výše. Pro uživatele, jež touto stanicí nedisponují, si UFC připravilo Fight Night pass. Výsledky naleznete zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue