Změna soupeře na poslední chvíli? Mentálně to bylo pro mě strašně těžké, přiznává Dvořák

Změna soupeře na poslední chvíli? Mentálně to bylo pro mě strašně těžké, přiznává Dvořák

David Dvořák má za sebou třetí zápas v UFC, a i když ho jasně ovládl, pořádně se před tím zatopil.

Český borec se totiž celou dobu připravoval na jednoho specifického protivníka, který ale v den vážení musel z boje odstoupit. Náhrada se objevila za pět minut dvanáct a v podstatě šlo o bojovníka, kterého nikdo pořádně neznal, ani David.

„Pro mě to byl psychicky nesmírně náročný zápas. Jsem proto rád, že jsem předtím své mentální stránce věnoval hodně pozornosti. Bylo to skutečně těžké jak pro mě, tak pro kluky v mém týmu. Věděli dříve než já, že je původní soupeř ze hry a měli pak veliké stresy. Já jsem mezitím dělal váhu, o ničem jsem nevěděl. Řekli mi to později,“ vykládač český „Hrobník“ pro iSport.cz.

Náhradním soupeřem se stal Juancamilo Ronderos, který do této chvíle měl na kontě čtyři výhry a žádnou porážku. Nikdo prakticky netušil, co od něho čekat, neboť se měl v UFC představit poprvé. A nepochybně chtěl zapůsobit.

„Mentálně to bylo zkrátka opravdu těžký. Samotný souboj je už pak vlastně finální třešničkou na dortu, kterou si člověk užívá. Ať už v něm sežere jakýkoliv počet ran,“ snažil se Dvořák vysvětlit.

Pro původního soupeře už ovšem český borec moc chvályhodných slov neměl. Raulian Paiva je idiot. Absolutní neprofesionál. Pochopím to, kdyby se to stalo jednou, ale on nenavážil už před minulým zápasem. A co jsem se dozvěděl, tak už celkem ve třech duelech neudělal váhu.“

„Ten frajer nemá v muší divizi co dělat, je na ni fakt obrovskej, takže nevím, proč se do ní cpe. Já s ním zápas už rozhodně nechci, nezajímá mě a bude myslím rád, když mu UFC dovolí přestoupit do jiné váhy a nevyhodí ho,“ konstatoval webem iSport.cz citovaný Dvořák.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue