Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
chikadze barboza ufc
chikadze barboza ufc

Hlavní zápas UFC Vegas 35 obstarají Giga Chikadze vs. Edson Barboza. A oba slibují krvavou podívanou!

APEX Centrum v Las Vegas hostí další turnaj UFC a jako hlavní tahák nás čeká bitva dvou fantastických postojářů. Edson Barboza je po přechodu do pérové váhy jako znovuzrozený, ale v rozletu se ho pokusí zastavit nebezpečný Giga Chikadze.

Třiatřicetiletý Gruzínec má v poslední době výbornou formu, kterou odnesli poslední dva soupeři tvrdými knockouty. Loni v listopadu dopadl na hlavu Jameyho Simmonse tvrdý high-kick a letos v květnu vyřadil ostříleného Cubu Swansona přesný kop na tělo. Giga je touto technikou proslulý a ničil tak své soupeře již během své kickboxerské kariéry. Chikadze půjde do tohoto zápasu s rekordem třináct výher a dvě porážky, kdy 62 % vítězství získal knockoutem. Vlastní černý pás Goju-Ryu karate a během posledních let v MMA vypiloval i solidní obranu proti strhům. Na své soupeře vyšle v průměru 3,55 významných úderů za minutu s přesností 44 %.

Veterán, který již v UFC zažil naprosto všechno. Přesně taková charakteristika sedí na pětatřicetiletého Brazilce Edsona Barbozu. Během jedenácti let v UFC porazil taková jména, jako jsou Paul Felder, Anthony Pettis nebo Beneil Dariush. V posledním zápase předvedli s Shanem Burgosem naprosto strhující podívanou, při které trefil Edson osmadevadesát úderů a zvítězil KO ve třetím kole. Fantastický zápas byl oceněn bonusem za boj večera. Momentálně má Barboza bilanci dvaadvacet výher a devět porážek, kdy 59 % vítězství získal knockoutem. I když Edson vlastní černý pás v BJJ, prosazuje se hlavně v postoji, kde výborně kombinuje kopy s údery. Za jednu minutu v kleci obvykle vypálí 4,16 signifikantních úderů s přesností 44 %.

S největší pravděpodobností nás čeká zábavný boj dvou stylově podobných borců, kteří v poslední době sbírají bonusy jako Karlos nové přírůstky do své ZOO. Giga je o pár let mladší, o něco větší a znatelně méně opotřebovaný než Edson. Ten má ovšem mnohem větší paletu svých bojových schopností a pokud se zápas přenese na zem, měl by být na jiném levelu. Těžko tipovatelný střet podle nás nemá vyloženého favorita, ale vzhledem k výborné obraně a pohybu obou může dojít až k rozhodnutí bodových sudích. Barboza je svým agresivním stylem na oko určitě atraktivnější, a proto věříme, že odejde opět jako vítěz.

Chcete sledovat UFC a OKTAGON MMA živě zdarma? Už klidně můžete. Přenosy si totiž nemusíte kupovat, často ho nabízí i různé sázkové kanceláře zcela zdarma a my jsme pro vás vybrali tu aktuálně nejlepší.

Stačí se zaregistrovat přes odkazy níže. Jako bonus dostanete peníze zdarma, můžete si tak zkusit vsadit na své favority a celý galavečer si tímto ještě zpestřit.

PRO OBČANY SK: Pokud chcete zapnout přenos ze Slovenska, klikněte zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin