top fight logo export web
oktagon mma hostesky

Jak a kde sázet na bojové sporty?

Bojové sporty jsou odjakživa velmi úzce spojeny s kurzovým sázením. V minulosti se toto spojení týkalo především uzavírání sázek na nelegálních amatérských turnajích v soubojích všeho druhu.

V dnešní době je vše samozřejmě na zcela jiné úrovni. Sázky na box, MMA nebo i jiné druhy bojových sportů se stávají jedním ze základních stavebních kamenů portfolií sázkových kanceláří.

Na jaké bojové sporty sázet?

Nabídka na klání v bojových uměních je ze strany sázkových kanceláří opravdu velmi bohatá. V následujících řádcích si velmi stručně rozebereme nejoblíbenější z nich.

Smíšená bojová umění jsou novodobou variací gladiátorských soubojů a díky své velké univerzálnosti lákají davy fanoušků po celém světě. Zápasy v tomto sportu se konají v zápasnických klecích (oktagonech), kde se utkávají dva borci se speciální verzí boxerských rukavic a zápasí v libovolných stylech smíšených bojových umění.

Z pohledu světového měřítka se mezi nejznámější organizace řadí především americké UFC a Bellator. Z evropských organizací stojí za zmínku především polská KSW, ale velmi silnou pozici na trhu si začíná budovat také tuzemská XFN a Oktagon MMA.

Kurzy na MMA a box

Co se týče sázkařských kurzů, nejčastěji se samozřejmě sází na vítěze jednotlivých zápasů. Najít však můžete i příležitosti týkající se počtu kol, přesné techniky, kterou použije vítěz, nebo přesné kolo ukončení.

Box je jistě širokou veřejností považován za základ bojových umění. Důležité je vnímat rozdílnosti mezi profesionálním a amatérským boxem. V profesionální verzi proti sobě boxují bojovníci bez chráničů a helem. Amatérská verze, která je k vidění například na Olympijských hrách, pak tyto pomůcky vyžaduje. Také v boxu je možné sázet kromě vítěze utkání také na přesné kolo nebo přesný výsledek rozhodnutí rozhodčích.

Kromě výše zmíněných lze mezi oblíbené bojové sporty v souvislosti se sázením zařadit například také: zápas, kickbox, taekwondo, thaibox nebo judo.

Kde sázet na bojové sporty?

Většina větších sázkových kanceláří nabízí kurzy na bojové sporty a v tuzemsku tomu není jinak. Pravidelně jsou v nabídkách velkých českých sázkovek vypisovány jednotlivé eventy UFC a také zápasy pro boxerské galavečery v jednotlivých váhových kategoriích.

Se zmiňovaných rozmachem bojových umění v České republice, a především pak MMA se nabízí také jedinečná možnost sázení na zdejší souboje, například v nabídce Tipsportu ZDE, si již dnes můžete vsadit téměř na vše.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.