top fight logo export web
Sázení na MMA není jednoduché

Kde a jak sázet live na MMA? Sleduj živě OKTAGON a UFC 2022

MMA je jeden z nejrychleji se rozvíjejících sportů na světě. Proto se každému sázkaři může hodit vědět, jak na něj sázet.

Od 90. let 20. století si tento sport získal příznivce po celém světě. Objem sázek na MMA se od té doby výrazně zvětšil. V tomto článku se dozvíte, jak na MMA sázet a najít kurzy s velkou hodnotou.

MMA (Smíšená bojová umění) je bojový sport, jehož popularita od 90. let 20. století nesmírně vzrostla. Jsou v něm povoleny rány pěstí, kopy, údery loktem i chytání, takže je možno použít celou řadu bojových stylů a strategií.

Pokud víte, jak sázet na box, najdete u sázení na MMA podobné prvky. Existuje však několik zásadních rozdílů, díky nimž tento sport vyniká a které je dobré brát v úvahu.

Jak sázet na MMA – Pravidla tohoto sportu

Prvním krokem, jak se naučit sázet na MMA, je pochopit pravidla tohoto sportu. Zápas MMA se skládá z pětiminutových kol. Většina zápasů trvá tři kola, boje o titul (a zvlášť určené zápasy) trvají pět kol. Výsledky jsou podobné jako v boxu, ovšem s jednou výjimkou – je možno se vzdát.

Zápasníci mohou být knokautováni, diskvalifikováni, mohou vyhrát díky technickému knokautu (zastavení boje rozhodčím) nebo na body, ale mohou také zápas vzdát. A používají různé metody, jak k tomu donutit svého soupeře. Pokud zápasník usoudí, že se ze své současné situace nedokáže dostat, může se vzdát zaklepáním.

Aby bylo více prostoru na wrestling a kopy, probíhají zápasy MMA v osmiúhelníku (neboli v „kleci“) a nikoli v ringu. Zpravidla měří 30 stop na délku a šest stop na výšku. Stejně jako u boxu jsou profesionální turnaje v MMA rozděleny na mužskou a ženskou divizi, každá s několik váhovými kategoriemi.

Konkrétní divize závisí na organizaci; zdaleka největší z nich je UFC (Ultimate Fighting Championship). Tato organizace se stala synonymem názvu tohoto sportu. Sázet lze však i na Bellator MMA.

Sázení na MMA – Dostupné typy sázek

Sázkové kanceláře nabízí nejlepší kurzy sázek na MMA a dalším krokem pro sázkaře, kteří se na tento sport chtějí naučit sázet, je zjistit, na co lze sázet. UFC a Bellator zpravidla pořádají své největší akce jednou za několik týdnů, menší zápasy se pak konají pravidelněji. Dva hlavní typy sázek na MMA u jsou:

 • Money line: Stejně jako u sázek money line na tenis nebo NFL i v těchto sázkách jde jednoduše o to, kdo zápas vyhraje.
 • Celkový počet kol: V sázkách na celkový počet kol jde o to, zda bude zápas trvat více nebo méně než určitý počet kol. Bookmaker určí, kolik kol by podle něj zápas mohl trvat (například 2,5). Vzhledem k malému počtu kol v MMA to často znamená rozhodnutí, zda zápas bude trvat plný standardní počet kol.

Sázení na MMA – Různé styly boje

Chcete-li sázet na Money line i na celkový počet kol, je důležité znát různé styly boje a strategie, které zápasníci používají. V praxi se ve smíšených bojových uměních spojuje mnoho vlivů. Jde například o: Box, Muay Thai, Kickbox, Brazilské Jiu-Jitsu, Judo, Zápas, Karate, Taekwondo, Capoeira.

Učíte-li se sázet na MMA, může vám porozumění silným a slabým stránkám jednotlivých stylů pomoci získat výhodu nad bookmakerem. Například zápasník, který dává přednost povalení protivníka, může být raději, když zápas trvá plný počet kol (takže je kol celkově více).

Pokud jsou ale zápasníkovou silnou stránkou údery, může se raději snažit protivníka knokautovat co nejdříve a neriskovat, že prohraje na body. Ne všechny bojové styly se k sobě navíc hodí. Například boxer může mít problémy proti wrestlerovi, zejména pokud zápas trvá dlouho.

Mezi další a jednodušší faktory, které je při sázení na MMA třeba brát v úvahu, jsou minulá vítězství a prohry a pořadí zápasníků v žebříčku. Jako mainstreamový sport se MMA stále ještě rozvíjí, pro sázkaře je tedy stále významným nástrojem statistický nebo strategický průzkum. Jakmile budete mít pocit, že základy sázení na MMA ovládáte, můžete analyzovat podrobnější statistické údaje, například přesnost povalení, obrany či útoku.

Pokročilá strategie sázení na MMA

Pokud se sázením na MMA chcete zabývat hlouběji, musíte se zajímat především o to, co vám přinese zisk. Ne nutně o to, která sázka vyhraje. Výborným příkladem je Demetrious Johnson, který na UFC 216 vyhrál svůj 13. zápas v řadě. Mnoho úspěšných či „zkušených“ sázkařů na něj nesázelo, protože jim jeho pravděpodobná výhra jako důvod nestačila a protože neměli výhodu nad bookmakerem.

Podobně nemusí být příliš efektivní, budete-li sázet na každý zápas v rámci MMA akce, protože to může znamenat čtyři hlavní zápasy plus dalších osm vedlejších (někdy s nezkušenými zápasníky). Je totiž v podstatě nemožné provést tak rozsáhlý průzkum a prověřit všechny zápasníky v UFC nebo Bellatoru a jejich kombinace v zápasech.

Sázení na MMA – Přípravy před zápasem

Sázkařům mohou pomoci i informace o tom, jak se zápasníci na boj připravovali. Zápasníky smíšených bojových umění často lze sledovat při tréninku nebo tréninkových zápasech, navíc je neustále k dispozici spousta novinek a analýz ohledně jejich přípravy na určitý zápas. Jde o cenné informace, které mohou sázkaři využít, když se učí na MMA sázet.

Když analyzujete zápasníkovu přípravu, stojí za zvážení kvalita jeho tréninkových partnerů. Mohou například trénovat se sparring partnery vysoké kvality nebo dokonce se špičkovými sportovci z jiné disciplíny (například z wrestlingu nebo juda). Kromě tréninkových partnerů samozřejmě záleží i na trenérech.

Někteří, jako je John Kavanagh, jsou známí tím, že svým svěřencům nastavují vysokou laťku. Naopak jiní, například trenér Rondy Rouseyho Edmond Tarverdyan, sklízí kritiku za přílišnou shovívavost. Přípravy před zápasem jsou při sázení na MMA stejně důležité jako při sázení na box.

Vzdálenost a nadmořská výška

Přehlíženým aspektem MMA je vzdálenost, kterou musí zápasník kvůli zápasu urazit – ale i nadmořská výška místa, kde se boj odehrává. Ačkoli to nemusí vždy mít na výsledek zásadní vliv, konají se zápasy MMA všude od Irska přes Brazílii až po New York a žhavé pouštní Las Vegas. Podmínky a nadmořská výška místa, kde se bojuje, pak mají vliv na srdeční aktivitu bojovníků.

Stejně tak může výkon zápasníka ovlivnit překonaná vzdálenost, zejména pokud trénuje někde daleko od místa boje. Projeví se to tím více, čím kratší doba dělí zápasníkův příjezd od začátku boje a tedy čím méně času má na přizpůsobení se. V obecnější rovině je důležité analyzovat i rozdílnou dynamiku zápasníka, který do boje nastupuje jako náhradník a dozvěděl se o tom jen krátce předem.

Získaná hmotnost a zranění

Dalším aspektem, který by sázkaři zajímající se o MMA měli brát v úvahu, je změna hmotnosti bojovníka, způsob jejího dosažení a co to znamená pro nadcházející zápas. Například přirozeně těžší bojovník může mít problém snížit hmotnost kvůli zápasu v lehké váze a musí kvůli tomu své tělo hodně zatížit. Jak se to projeví na jeho výkonu v ringu?

Dobrým příkladem je Conor McGregor. Ačkoli díky svému talentu a schopnostem jen zřídka měl problémy v nižších váhových kategoriích, když se poprvé střetl z Nate Diazem, nastal opak: McGregor zvýšil svoji hmotnost z váhové kategorie 145 liber na kategorii 170 liber. Diaz naproti tomu vážil 169 liber a v době mezi vážením a zápasem se vrátil ke své přirozené hmotnosti.

To mu přineslo obrovskou výhodu. Dále je při sázení na MMA potřeba zohlednit vliv zranění. Bojovníci sice mohou tvrdit, že jsou stoprocentně zdraví, často však svá zranění tají, aby neposkytli výhodu soupeři. To samozřejmě znamená, že je tají i před sázkaři. Když zkoumáte předbojovou přípravu, je tedy vždy užitečné zabývat se i možnými zraněními. A to i v případě, kdy zdánlivě žádná nejsou.

 • 1️⃣Kde sledovat UFC?

  Turnaje a galavečery UFC je možné sledovat na oficiálních stránkách UFC. PPV přenos většinou stojí několik stovek korun a je zajištěna vysoká kvalita. V posledních letech kupují práva na UFC i televize v Česku, aktuálně livestreamy nabízí třeba O2 TV Sport. Samozřejmě jsou i jiné možnosti, tu nejlepší variantu naleznete zde.

 • 2️⃣Kdy jsou turnaje UFC?

  UFC turnaje jsou každý měsíc. Některé eventy jsou číslované a probíhají na nich titulové zápasy. Celý program, kalendář a live výsledky naleznete zde. Samotný šéf UFC pořádá několikrát do roka Dana White's Contender Series, kde sleduje mladé talenty a následně jim nabídne kontrakt.

 • 3️⃣Kdo bojuje v UFC?

  V UFC bojujou ty nejlepší zápasníci na světě. Kariéru již ukončil Khabib Nurmagomedov s bilancí 29-0. Nejpopulárnějším zápasníkem je Conor McGregor. Všichni bojovníci, kteří se do UFC dostanou, vydělávají miliony. Sledujte aktuální dění v nejlepší lize světa zde.

 • 4️⃣Jsou Češi v UFC?

  V organizaci UFC bojují i zápasníci z České republiky. Aktuálně zde působí Jiří Procházka, David Dvořák a Makhmud Muradov.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!