top fight logo export web
Chris Barnett Buday

Martin Buday – Chris Barnett [16.4.] | UFC on ESPN 34, analýza + tip

V sobotu v noci se Slovensko dočká svého druhého zástupce v UFC. První zápas v nejlepší světové organizaci čeká bývalého šampiona OKTAGONu Martina Budaye. V již tradičních prostorách APEX Centra v Las Vegas změří síly s Chrisem Barnettem.

Chris Huggy Bear Barnett se naposledy představil na turnaji UFC 268 loni v listopadu. Ve svém druhém zápase v UFC o sobě dal pořádně vědět, protože na svého soupeře vytáhl parádní kop z otočky. Gian Villante něco podobného vůbec nečekal a poroučel se k zemi. Barnett tak napravil dojem ze své UFC premiéry, kdy jej veterán Ben Rothwell uškrtil ve druhém kole gilotinou.

Pětatřicetiletý Američan bude nastupovat s rekordem dvaadvacet výher a sedm porážek, kdy 77 % vítězství získal knockoutem. Huggy Bear je v dnešní době již trochu úkaz. Bojovník měřící pouze 175 cm se v těžké váze již nevyskytuje a Chris má navíc postavu spíše jako profesionální jedlík hamburgerů než elitní zápasník z UFC. Zdání ovšem klame i v tomto případě, a Barnett se pohyblivostí i rychlostí rovná s mnohem atletičtějšími borci.

Martin Buday, premiéra v UFC

Martin Buday se do UFC dostal přes show Dana White Contender Series, kde loni v říjnu dokázal porazit Lorenzo Hooda. Američan byl navíc po zápase usvědčen z dopingu, a tak je výhra TKO v prvním kole o to cennější.

Martin si bohužel z duelu odnesl zlomený nos, tudíž se jeho UFC premiéra musela o pár měsíců odložit. Badys momentálně disponuje bilancí devět výher a jedna porážka, kdy 78 % vítězství ukončil knockoutem. I přes tuto působivou statistiku je slovenský borec ohromně nebezpečný na zemi, kde těží se svého skvělého BJJ.

Martin Buday vs. Chris Barnett, analýza a tip

I když se nejedná o lehkého soupeře, je tento matchup pro Martina velmi výhodný. Barnett se v minulém zápase výrazně zapsal do povědomí fanoušků a jeho zápas bude mít slušnou sledovanost.

Buday bude těžit z obrovské dvaceticentimetrové výhodě ve výšce i dosahu. Pokud se mu povede dostat Barnetta na zem, bude mít šanci zápas ukončit. Věříme, že fyzické parametry a technická vyspělost pomůžou Martinovi k úspěšné premiéře, která mu usnadní adaptaci v UFC. Kurz na výhru Budaye sice poklesl z 2.15 až na 1.45, ale i tak se podle nás vyplatí si ho zahrát.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.