Oktagon 21 – Kníže Petr – Silva Leandro

Jedním z vrcholů OKTAGONu 21 bude bezesporu zápas mezi legendárním Monsterem a Brazilcem Silvou. Apollo (dříve Buscape) se v OKTAGONu představil na turnaji číslo patnáct, kde před vyprodanou O2 arenou smetl Poláka Bryczeka.

I když houževnatého soupeře neukončil, způsob, jakým si dokráčel pro výhru, zanechal velký dojem. Pro Leandra to byl zatím poslední zápas a jeho bilance je momentálně čtyřiadvacet výher a osm porážek, kdy 46 % vítězství získal na body. Za sebou má také sedm zápasů v UFC, kde uspěl ve třech případech.

Monster Kníže má podle Sherdogu jedenáct výher a jednu porážku, kdy 36 % vítězství získal knockoutem. Jediný, kdo na třiačtyřicetiletého borce našel recept, byl Karlos Vémola v památném zápase v roce 2013. O startu zkušeného matadora v organizaci OKTAGON se spekulovalo již delší dobu, ale až nyní se obě strany dohodly na podmínkách. Monster navíc vyhlásil, že jej zajímá pouze titul a je mu jasné, že skalp brazilské hvězdy je velký krok k tomuto cíli.

Apollo polyká tréninkové dávky v prestižním American Top Teamu po boku takových hvězd, jako jsou Masvidal a Poirier. Rychlostně a dynamicky je na tom rozhodně lépe než Monster. Brazilec navíc bojuje v otočeném guardu a má opravdu nepříjemný levý roundkick. Petr bude muset tlačit svého mladšího soka a zkrácení vzdálenosti využít ke klinčům a strhům. Právě na zemi by měl mít bývalý judista navrch.

Věříme, že podmety a tvrdý ground and pound budou na brazilského drzouna stačit a výhra zůstane na české půdě. Zápas proběhne v dohodnuté váze do osmdesáti kilogramů, což by mohla být další drobná výhoda pro domácího borce. Očekáváme tvrdou bitvu, kterou rozhodnou až rozhodčí ve prospěch Monstera. Turnaj Oktagon 21 můžete sledovat zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue