Oktagon 21 – Silva Leandro – Lohore Alex

Zranění k MMA bohužel neodmyslitelně patří a jedno postihlo i nezničitelného Monstera Knížete. OKTAGON tak musel pouhé dva týdny před turnajem řešit, kdo jej nahradí v hlavním předzápase.

Z českých bojovníků se do souboje s nebezpečným Brazilcem Silvou nikdo příliš nehnal, a tak padala volba na nedávno otestovaného Francouze Alexe Lohorého. Ten na posledním turnaji loňského roku vydržel pětikolové bití od Karlose Vémoly a po zápase prohlásil, že příště by ocenil zápas ve veltrové váze, kde nebude mít tak výrazný silový hendikep.

Asi ani sám Alex nečekal, jak rychle se mu jeho přání vyplní. Jednatřicetiletý Francouz má bilanci devatenáct výher a šest porážek, kdy 47 % vítězství získal knockoutem. Mezi jeho největší úspěchy patří dva triumfy v organizaci Bellator a několik hodně povedených vystoupení v Cage Warriors. I když má Da Killa Kid sedm výher submisí, preferuje boj v postoji, kde těží ze svého pohybu a dobrého načasování.

Lohore Alex má na turnaji Oktagon 21 další příležitost v MMA

Apollo (dříve Buscape) se v OKTAGONu představil na turnaji číslo patnáct, kde před vyprodanou O2 arenou smetl Poláka Bryczeka. I když houževnatého soupeře neukončil, tak způsob, jakým si dokráčel pro výhru, zanechal velký dojem. Pro Leandra to byl zatím poslední zápas a jeho bilance je momentálně čtyřiadvacet výher a osm porážek, kdy 46 % vítězství získal na body. Za sebou má také sedm zápasů v UFC, kde uspěl ve třech případech.

Souboj dvou opravdu talentovaných borců, kteří disponují zkušenostmi z největších světových organizací, není na tuzemských kolbištích příliš často k vidění. Uvidíme, v jaké formě dorazí Apollo, který sice trénuje s absolutní elitou v ATT, ale má poměrně dlouhé zápasové manko.

Alex zase možná nezvládl doléčit všechny bolístky ze souboje s Terminátorem. Větší důvěru v nás vzbuzují výkony hvězdy z Brazílie, která bude těžit z otočeného guardu a své neuvěřitelné rychlosti.  S největší pravděpodobností nás čeká dlouhý zápas.

Celý turnaj Oktagon 21 můžete sledovat zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue