top fight logo export web
OKTAGON 23: Karol Ryšavý - Matěj Kuzník, analýza

OKTAGON 23: Karol Ryšavý – Matěj Kuzník, analýza

Hlavní zápas prelims turnaje OKTAGON 23 nám nabídne zajímavý Československý souboj v lehké váze.

Matěj Kuzník je zatím v OKTAGONu stoprocentní a po snadné výhře nad Štěpánem Gubou dokázal v těsném zápase bodově přetlačit i Marka Bartla. Tento duel nám ukázal silné i slabé stránky aktuální verze bývalého šampiona GCF.

Matěj je stále obrovsky zarputilý borec s výborným wrestlingem, ale nedokáže pružně reagovat na vývoj boje a uchyluje se ke svým obvyklým stereotypům, které nemusí být efektivní. I když je brán prakticky za veterána scény, je mu pouhých pětadvacet let! V tomto věku disponuje úctyhodnou bilancí patnáct výher a pět porážek, kdy 36 % vítězství získal submisí.

rysavy kuznik oktagon 23

Karol Ryšavý je na tom s posledními výsledky o poznání hůře. Nejprve na OKTAGONu 16 nestačil v boji o post vyzyvatele na Ronyho Paradeisera a následně na OKTAGONu 21 neuspěl s Miro Štrbákem. První prohra byla pro Karola velmi smutná, protože absolutně neprodal svůj um a nechal se uškrtit již v prvním kole.

Zápas se zkušeným harcovníkem Štrbákem byla jiná písnička. Fantastická tříkolová bitva vtáhla fanoušky do akce nebývalým způsobem a Karolko i přes prohru mohl odejít se vztyčenou hlavou. Osmadvacetiletý svěřenec Attily Végha tak upravil svůj rekord na sedm výher a tři porážky, kdy 57 % vítězství získal knockoutem.

OKTAGON 23: Karol Ryšavý – Matěj Kuzník

Karol Ryšavý nemá přezdívku „Bomby“ jen tak zbůhdarma. Navíc bude mít v tomto souboji drobnou výhodu ve výšce i dosahu. Matěj Kuzník je ale chodící lepidlo, které nelze jen tak sundat. Karolko bude mít šanci hlavně v úvodu kol a může kalkulovat s Matějovou chatrnější kůží v obličeji.

Kuzník končí každý zápas zkrvavený a je dost možné, že se jednou najde rozhodčí, který jej nenechá v boji pokračovat. V zápase dvou odlišných stylů věříme trochu více zástupci Reinders Teamu, který je ve větší psychické pohodě a má za sebou v poslední době solidní výsledky.