top fight logo export web
Mate Kertesz Robert Pukac

Oktagon 27: Máté Kertész vs. Robert Pukač, analýza

Veltrová divize je výkladní skříní OKTAGONu a právě dva z top borců této váhy si to rozdají na blížícím se bratislavském turnaji Oktagon 27.

Domácí Robo Pukač na OKTAGONu 22 rázně ukončil sérii dvou porážek a Jana Malacha utáhl již na konci prvního kola na Kimuru. Nutno uznat, že Král Severu mu situaci notně usnadnil a jeho obrana proti submisi připomínala grapplerského panice.

Diamantový Čávo tak upravil svůj rekord na patnáct výher a sedm porážek, kdy 47 % vítězství získal na body. Pukač vždy platil za komplexního borce s výborným wrestlingem a solidním boxem.

Mátého Kerstésze už znala většina fandů OKTAGONu za svého a maďarský borec má občas větší podporu než tuzemští bojovníci. Tato popularita je dána atraktivním stylem a skromným vystupováním.

Jediný, kdo na něj zatím v OKTAGONu stačil, byl Polák Bryczek a šampion David Kozma. Ten Mátého porazil hned dvakrát, ale oba zápasy měly vysokou úroveň a rozhodovali vždy rozhodčí. Aktuální bilance čerstvého ženáče je deset výher a tři porážky, kdy 50 % vítězství získal knockoutem. Níže se můžete podívat na video ze zápasu Kozma – Kertész.

OKTAGON 27: Máté Kertész vs. Robert Pukač 

Oba bojovníci jsou zvyklí na delší zápasy a vydrží poměrně velké bití. Ani v tomto souboji neočekáváme něčí výhru před limitem. Techničtějším a v poslední době konstantnějším je určitě Máté. Věříme, že nás čeká zábavný a akční zápas, který nejspíš přinese další výhru na body pro Kertésze.