top fight logo export web
zdenek polivka oktagon 31

Oktagon 31: Zdeněk Polívka vs. Alex Lohoré, analýza

Střední váha organizace OKTAGON pozná v sobotu v noci svého šampiona, ale dost možná se rozhodne i o dalším titulovém vyzyvateli. Pokud podle předpokladů vyhraje Patrik Kincl, jeho první soupeř pro obhajobu se může rekrutovat právě z dvojice Lohoré, nebo Polívka.

Zdeněk Polívka nedávno poznamenal, že je na MMA scéně již deset let, ale až loňský rok byl pro něj opravdu průlomový. Game Over nejprve ukončil hru veteránovi UFC Ericu Spicelymu, když jej poslal do důchodu knockoutem již po minutě a dvaadvaceti vteřinách!

O ještě větší překvapení se ale jednalo, když si poradil i s Polákem Robertem Bryczekem. Bojovník z říčanského Cage Warriors tak upravil svůj rekord na sedm výher a čtyři porážky, kdy 43 % vítězství získal knockoutem.

Alex Lohoré přišel do OKTAGONu na konci roku 2020, a to rovnou titulovým zápasem proti Terminátorovi. Dvaatřicetiletý Francouz sice dokázal vydržet plných pět kol, ale jasně prohrál na body. Stejným způsobem skončily i jeho další dvě vystoupení pod tuzemským MMA hegemonem.

Da Killa Kid nejprve nestačil na Apolla a poté porazil Španěla Primeru. I když se od veterána světových organizací čekaly trochu lepší výsledky, přinesl excentrický raper do OKTAGONu zábavu a konečně trash talk na úrovni. Do tohoto zápasu půjde Lohoré s bilancí dvacet výher a sedm porážek, kdy 45 % vítězství získal knockoutem.

Domácí fanoušci houfně sází na Zdeňkovu výhru, a to vyhnalo kurz na Alexe až na hranici 2.3. Podle nás jsou šance spíše 50/50 a pokusíme se vám vysvětlit proč.

Polívka vs. Lohoré, tip

Lohoré zažil v kleci již prakticky všechno a Polívka jej asi nebude mít čím překvapit. Zkušenosti a rychlost tedy budou na straně Francouze, který  dokáže výborně boxovat na vzdálenost, a i když boj na zemi sám aktivně nevyhledává, rozhodně se tam neztratí.

Od prvního kontaktu se navíc pokusí dostat Zdeňkovi do hlavy a trochu si pohrát s jeho psychikou. Polívka by měl být v kleci tím větším borcem, ale uvidíme, jestli to bude na ostříleného a sebevědomého Francouze stačit. Turnaj můžete sledovat zde.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.