top fight logo export web
3bacc99b2850bf212e3ab3d66c07dfed9eda5782

Oktagon: Kozma David vs. Kertesz Mate, analýza

Možná nejzajímavější zápas na Oktagonu 9, kde silně favorizuji Davida Kozmu.

David Kozma má ohromnou formu, z posledních 10 zápasů 9 vyhrál a jedinou porážku zaznamenal proti české legendě Petru „Monster“ Knížeti. Dle tabulkového postavení je dvojkou české welterové váhy a devítkou pro Východní Evropu.

Bude David Kozma šampion?

Na Oktagonu 9 bude nastupovat ke svému 33. zápasu, přičemž v předchozích 32 zaznamenal 22 vítězství (z toho 6 TKO, 13 submisí a 3 rozhodnutí) a 10 porážek. Na svém kontě má přitom skalpy takových jmen jako Jaroslav Poborský, Jaroslav Pokorný, Michal Wiencek a další.

Po svém přestupu do Oktagonu zaznamenal tři vítězství s velmi kvalitními soupeři. Nejprve v prvním kole ukončil polského zápasníka Rafaela Lewona, následně rovněž v prvním kole ukrajince Valivakhina a do třetice všeho dobrého rovněž v prvním kole polskou vycházející hvězdu MMA Michala Wienceka.

Obzvláště poslední skalp byl velmi cenný, neboť Wiencek má za sebou vítězné fighty s borci jako Paradaiser, Beránek či s přemožitelem Gábora Borárose Fernandem Gonzálezem. Kromě velice silného boje na zemi má Kozma velmi dobrý postoj a zejména jeho lokty jsou přímo smrtící.

David Kozma bude tátou! Šampion by bral klidně kluka, je s ním prý méně starostí

Soupeřem mu bude maďarský zápasník Maté Kertezs, který v 5 doposud odbojovaných zápasech nepoznal hořkost porážky (zaznamenal 2 KO, 3 submise). Naposledy na Oktagonu 6 dal KO velmi oblíbenému slovenskému zápasníkovi Lukáši Pajtinovi. Jeho zbraní je silný postoj, dobrá take down defence a velmi dobrá psychika.

Na Davida Kozmu však tyto zbraně stačit nebudou. Kozma je mnohem zkušenější zápasník, má za sebou mnohem těžší soupeře než Maté a řekl bych, že je i technicky lépe vybavený.

Vítěz zápasu navíc postoupí do finále pyramidy welterové váhy, kde se o pás organizace Oktagon utká s jedním z dvojice Boráros – Poborský a Kozma je připraven tento pás za každou cenu získat.

O motivaci má tedy rozhodně postaráno. Cokoliv jiného než výhra Kozmy by bylo obrovským šokem a kurs 1.51 na Kozmu beru za velmi přijatelný.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.