Sleduj nás

Oktagon - Rodová Veronika - Holm Cornelia

České MMA v ženském podání táhne především Lucie Pudilová, ale další válečnice ji mohou co nevidět následovat do UFC. Magdalena Šormová k tomu má poměrně blízko, rovněž Veronika Rodová má sen se probojovat mezi světovou elitu.

Posledně jmenovaná se každopádně přestaví na turnaji v Bratislavě v rámci Oktagonu 12, kde změří síly s Holm. Rodová má za sebou tři vítězné duely mezi amatérkami, v profících si drží bilanci tří výher a jedné porážky. Naposledy na Oktagonu 9 porazila na body Ricignuolo, dobrou zkušeností byl fakt, že v kleci strávila celý počet minut, což se ji doposud na 3 x 5 minut nepoštěstilo. Duel to byl navíc nesmírně atraktivní, k vidění byla celá řada technik.

Její soupeřkou v Bratislavě bude Švédka Cornelie Holm s bilancí (1:1 podle sherdog), mezi amatéry pak (10:2). Holmová jde do utkání z poslední porážky, což je vždy na hlavu náročnější než po výhře. Třicetiletá bojovnice své soupeřky málokdy ukončí před limitem, většinou se rozhoduje na body. Rodová jde do zápasu po delší pauze zaviněné zraněním, ale její kouč Pepa „Gorila“ Král by ji do klece nepustil, kdyby nebyla na své bývalé úrovni, alespoň v rámci fyzičky.

Rodová sama o sobě několikrát prohlásila, že je po dalších zápasech hodně hladová, a v její prospěch hraje komplexnost. Češka umí na zemi, ale rovněž v postoji se výrazně zlepšila, umí přijmout tvrdou ránu, nebojí se přestřelek, do nich pak jde především lokty a koleny, což soupeřky cítí. Rodová je navíc velice tvárná a během zápasu dobře plní pokyny svého trenéra, což ji dovede k dalšímu vítězství.