Oktagon – Růžička Tadeáš – Novák Marco

OKTAGON Underground nám v superfinále váhové kategorie do sedmdesáti kilogramů nabídne opravdovou lahůdku. Aktéři tohoto zápasu Novák i Růžička jsou to nejlepší, co mohou dané země v postojových disciplínách nabídnout.

Marco Novák započal svou cestu čtvrtfinálovým soubojem s Romanem Paulusem, kterého přesvědčivě porazil na body. Že není Paulus žádné ořezávátko, to jsme jasně viděli v superfightu na Undergroundu 6, kde získal za své brutální KO bonus za výkon večera. V semifinále čekal sebevědomý Nicolas Krivák. Marco ještě vylepšil svůj výkon z prvního kola a svěřence Vlada Moravčíka přejel ve velkém stylu. Finále mělo otestovat Novákovu schopnost poradit si s takticky bojujícím borcem, kterým je Denis Tripšanský. Tomu se dařilo dvě kola trápit Nováka strhy a tím bodovat. Marco si ale jel stále po své linii a sázel jeden přesný roundkick za druhým. Ve třetím kole se jeho práce sečetla a po přesné levačce šel Tripšanský k zemi a už se nezvedl.

Růžička Tadeáš vs. Novák Marco v superfinále Oktagon Underground

Tadeáš Růžička vstoupil do Undergroundu bláznivě vyhecovaným zápasem s Tomášem Le Sym, kterého knockoutoval ve druhém kole. V semifinále si pak Mawar prožil klinickou smrt, když půl zápasu prohrával na body se Štěpánem Gubou, aby jej pak vypnul na spodek v extraroundu. České finále slibovalo famózní řežbu, ale Luboš Lesák si zlomil ruku a musel jej nahradit Jakub Dyk. Ten se sice snažil Růžičku potrápit, ale vydržel odolávat jen kolo a půl.

Oba borci si do závěrečného zápasu Undergroundu přinesou opravdu obrovskou hromadu zkušeností. Tadeáš je šampion IFMA a Wako, Marco například organizace WMC a WKU. Superfinále bude odvetou za první vzájemný zápas. Ten zvládl lépe Tadeáš, který je pro nás favoritem i tentokrát. Díky tomu, že se již přes dva roky připravuje na přechod k MMA, je více zvyklý na malé rukavice. Když pak bude nejhůře, měl by si proti vysokému soupeři pomoci strhem. Kurz na Tadeášovu výhru je 1.45.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue