Oktagon – Tichota Jakub – Tripšanský Denis

Zajímavě poskládaný souboj dvou mladých borců nám nabídne blížící se turnaj OKTAGON 16. Talent českého MMA Jakub Tichota v něm narazí na již ostříleného slovenského borce Denise Tripšanského.

Tripšanský se fanouškům OKTAGONu už dostatečně představil v krásném duelu s Tomášem Kvapilem, který skončil zaslouženou remízou. Denis má jinak na kontě tři výhry a dvě porážky, kdy 67 % vítězství získal knockoutem. Tato statistika mohla být i lepší, ale Tripšanský v posledním zápase přehlédl highkick Le Syho a ustlal si v bitvě, kterou do té doby jasně ovládal. Další výraznou stopu zanechal na turnaji OKTAGON Underground. Ve slovenské části pavouka se prokousal až do finále, kde nestačil na mnohem zkušenějšího Marco Nováka. Po cestě si poradil například s výborným boxerem Zátorským.

Tichota Jakub vs. Tripšanský Denis na Oktagon MMA

Jakub Tichota po bohaté amatérské kariéře, kdy zazářil na MS organizace IMMAF, zakotvil v profi kleci. První a zatím jediný zápas absolvoval na turnaji OKTAGON Prime 3 proti Konrádovi. První dvě kola zjišťoval, jaký rozdíl na něj v nové etapě čeká, ale ve třetím si Konráda krásně povodil na zemi a uškrtil jej na rear-naked-choke.

Tichota je jednou z vycházejících hvězd českého MMA a v budoucnu o něm ještě určitě uslyšíme. Nyní ale dostal opravdu těžkého soupeře, který prošel v nedávné době krutými testy. Tripšanský bude mít v postoji převahu a vzhledem k jeho solidní obraně proti strhům bude pro Tichotu těžké přenést boj na zem. Denis je navíc vždy výborně fyzicky připravený a nehrozí u něj stejné tuhnutí jako u Konráda. Kurzy jsou na oba borce srovnané, proto sáhneme po vyzápasenějším Denisovi a osolíme ho za krásných 1.85.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue