UFC 258 – Hall Uriah – Weidman Chris

Hlavní předzápas turnaje UFC 258 nabídne střetnutí dvou populárních borců střední váhy Weidmana a Halla. Zároveň se bude jednat o odvetu za jejich první setkání, které proběhlo v září 2010 v rámci turnaje Ring of Combat. Weidman zvítězil TKO v prvním kole a uchvátil tak titul šampiona Ring of Combat ve váze do 84 kilogramů.

Od tohoto zápasu již ale uplynulo hodně vody a z nadějných borců se staly respektované osobnosti světové MMA scény. Chris zvládl vybojovat titul v UFC, když o něj připravil v té době zdánlivě neporazitelného Andersona Silvu. V posledních letech ale vinou zranění a poklesu formy přišel velký ústup ze slávy a série neúspěchů.

The All-American tak má momentálně bilanci patnáct výher a pět porážek, kdy 40 % vítězství získal knockoutem. V posledním zápase dokázal po vyrovnaném průběhu přetlačit na body Omariho Akhmedova a dobře se tak naladit na těžký souboj s Hallem.

Uriah Hall půjde do tohoto zápasu s rekordem šestnáct výher a devět porážek, kdy 75 % vítězství získal knockoutem. Kariéru extrémně talentovaného bojovníka provázejí obrovské výkyvy formy, které jsou podle mnohých důsledkem ne vždy stoprocentní tréninkové morálky. V poslední době se zdá, že je šestatřicetiletý Američan na správné cestě a připsal si tři výhry v řadě. Ta poslední přišla po souboji s Andersonem Silvou, kdy Uriah nepodlehl sentimentu a svůj dětský idol ukončil ve čtvrtém kole TKO.

Momentální forma staví do role favorita Uriaha Halla. Lepší pohyb a větší klid, kterým se v poslední době prezentuje, bude podle nás na současného Weidmana stačit. Hall má navíc hodně solidní obranu proti strhům, a proto věříme, že dokáže eliminovat i Chrisův silný wrestling. Brada bývalého šampiona dostala v posledních letech hodně zabrat, a proto by Hallova výhra KO nebyla žádným překvapením.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue