UFC 258 – Heinisch Ian – Gastelum Kelvin

UFC 258 nám kromě titulové bitvy veltrové divize nabídne i několik dalších zajímavých zápasů. Slušná řádka fanoušků bude určitě zvědavá, jak se povede bývalému titulovému vyzyvateli v souboji s talentovaným prospektem.

Kelvin Gastelum byl v roce 2019 velmi blízko opasku dočasného šampiona. Užasnou pětikolovou řežbu s Israelem Adesanyou nakonec těsně prohrál a od té doby následoval rychlý sešup dolů v hierarchii střední váhy. Po prohrách s Tillem a Hermanssonem potřebuje Kelvin zabrat, protože další neúspěch by jej mohl poslat z vrcholu zpátky do šedého průměru nabité váhové kategorie. Momentálně má devětadvacetiletý Američan bilanci patnáct výher a šest porážek, kdy 40 % vítězství získal knockoutem.

Kelvin Gastelum potřebuje v UFC zvítězit

Ian Heinisch je dalším produktem Dana White Contender Series. Zde zaujal drtivým vítězstvím nad Justinem Sumterem, kterého ukončil sadou loktů z dominantní pozice. V UFC zatím střídá úspěchy s nezdary v poměrně vyrovnaném poměru. Do tohoto zápasu půjde Hurikán s bilancí čtrnáct výher a tři porážky, kdy 50 % vítězství získal na body.

Heinisch má solidní základ ve wrestlingu a vyžívá se v tvrdém ground and pound. Gastelum má ale obranu proti takedownům na 63% úspěšnosti. Pokud se bude dobře pohybovat a neudělá školáckou chybu jako s Hermanssonem, měl by být schopen kontrolovat, kde se boj odehraje.

V postoji více věříme kreativnějšímu Kelvinovi, který má výborné oko a pracuje dobře se vzdáleností. Pokud chce Gastelum zpátky do nejvyšších pater střední váhy, musí tento souboj vyhrát! Podle nás se mu to po náročném průběhu povede. Celý galavečer UFC 258 můžete sledovat živě:

 SLEDOVAT UFC 258 Z ČESKA

 SLEDOVAT UFC 258 Z SK

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue