UFC 258 – Usman Kamaru – Burns Gilbert

Jak je v UFC dobrým zvykem, na každém číslovaném turnaji se fanoušci dočkají titulové bitvy. Ani galavečer s číslem 258 nepřeruší tuto tradici, a proto nás čeká souboj o trůn veltrové váhy.

Vyzyvatel Gilbert Burns se měl titulové šance dočkat již na turnaji UFC 251, ale ochořel čínskou chřipkou a musel na poslední chvíli odstoupit. Jako náhrada se přihlásil Jorge Masvidal, který hlavně ze začátku zápasu šampionovi slušně zatápěl. Kamaru jej ale dobře kontroloval na pletivu a postupně z něj vysával energii. Zápas nakonec přesvědčivě ovládl na body a připsal si tak druhou obhajobu.

Při té první na turnaji UFC 245 se zapotil o dost více. Výborně připravený Colby Covington přidal kromě neustálého řečnění i hodně solidní výkon. Zápas nakonec rozhodla zlomená čelist Trumpova oblíbence, který Usmanovi podlehl TKO na konci pátého kola. Nigerijská Noční Můra má nyní famózní rekord sedmnáct výher a jedna porážka, kdy 53 % vítězství získal na body.

Usman Kamaru chce na UFC 258 zvítězit

Gilbert Burns se v UFC pohybuje již od roku 2014 a k možnosti zabojovat o pás šampiona dokráčel tak trochu nenápadně. Momentálně má sérii šesti vítězných zápasů v řadě a definitivní razítko na jeho mistrovské ambice dal skalp bývalého vládce divize Tyrona Woodleyho. Toho Durinho totálně přejel loni v květnu, kdy mu v pětikolovém zápase nedal absolutně žádnou šanci. Čtyřiatřicetiletý Brazilec půjde do největší bitvy své kariéry s bilancí devatenáct výher a tři porážky, kdy 42 % vítězství získal submisí.

Odborníci i laická veřejnost jsou v zásadě za jedno, a to, že nový šampion na tomto turnaji korunován nebude. Burns má sice hodně solidní BJJ a dokáže i slušně zaboxovat, ale na Usmanův wrestling a sílu pravděpodobně nebude mít pádnou odpověď. Šampion bude mít výhodu většího dosahu, ale hlavně se předpokládá, že svého soka přišpendlí na pletivo a tam jej bude trápit. Očekáváme dlouhý zápas, klidně na všech pět vypsaných kol, na jehož konci poletí ruka nahoru Usmanovi. Celý galavečer UFC 258 můžete sledovat živě:

 SLEDOVAT UFC 258 Z ČESKA

 SLEDOVAT UFC 258 Z SK

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue