UFC 259 – Blachowicz Jan – Adesanya Israel

Dominantní šampion střední váhy Israel Adesanya dostane na blížícím se UFC 259 šanci vstoupit do exkluzivního klubu dvojnásobných šampionů. V cestě k vytouženému cíli ale stojí nedávno korunovaný král polotěžké divize Jan Blachowicz.

Jan Blachowicz čelí výzvě

Čerstvý otec a i v Čechách populární Janek má osm výher z posledních devíti zápasů. Na UFC 253 si s velkým přehledem poradil s Dominickem Reyesem a uchvátil titul uvolněný Jonem Jonesem. Jan je komplexním bojovníkem, který se spoléhá na své granáty v rukavicích a tvrdé roundkicky. Dokáže opravdu trpělivě čekat na svou šanci a potom tvrdě udeřit.

Na soupeře vyšle v průměru 3.49 signifikantních úderů za minutu s přesností 48 %. Celková zápasová bilance osmatřicetiletého Poláka je sedmadvacet výher a osm porážek, kdy 37 % vítězství získal na body.

Israel Adesanya změnil váhu

Nigerijský fantom Israel Adesanya doslova vyvraždil celou váhu do čtyřiaosmdesáti kilogramů a způsobem, jakým dominoval v posledních zápasech, dal vzpomenout na zlaté časy Andersona Silvy. Technická vyspělost, práce s prostorem a dokonalé úhlování, to vše je výsledkem 80 zápasové praxe v ringových soubojích na té nejvyšší úrovni.

Po přechodu k MMA Israel dokázal svoji výjimečnost a bleskově se adaptoval na nový sport. Zatím stále neporažený borec nastřádal dvacet výher, kdy 75 % získal knockoutem. Během jedné minuty zápasu vypálí 4.10 významných úderů s přesností 50 %.

Jan Blachowicz se předvede na UFC 259

Jan Blachowicz vs. Israel Adesanya o titul

Jan Blachowicz je jedním z nejvíce podceňovaných šampionů celé historie UFC. I když jde Adesanya o váhu výše, je pro většinu fanoušků a hlavně pro bookmakery obrovským favoritem. Bude zajímavé sledovat, zda se Jan pokusí přenést boj na zem, kde dokázal ukončit devět soupeřů submisí. Israel bude mít naopak mírnou výhodu v dosahu a výšce.

Pokud Blachowicz nevytáhne během úvodních dvou kol opravdu povedený úder, dá se očekávat, že jej Adesanya postupně rozebere. Polského tvrďáka ukončil KO pouze ranař Santos a bylo by velkým překvapením, kdyby se to povedlo i Israelovi. Očekáváme dlouhý a taktický zápas, na jehož konci se bude radovat The Last Stylebender a stane se tak dalším dvojnásobným šampionem.

devil Sledujte UFC 259 živě zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue