UFC 259 – Rakic Aleksandar – Santos Thiago

Tento víkend nás čeká pravděpodobně nejnabitější turnaj roku UFC 259, který nabídne hned tři titulové bitvy. Kromě soubojů o opasek se dočkáme i důležité války v polotěžké váze. Žebříčková dvojka Thiago Santos vyzve čtvrtého Alexandara Rakice.

Aleksandar Rakić chce ovládnout UFC

Rakouská Raketa je představitelem nastupující generace, která bude divizi do 93 kilogramů vládnout v následujících letech. Devětadvacetiletý borec má bilanci třináct výher a dvě porážky, kdy 69 % vítězství získal knockoutem. Alexandar dal o sobě opravdu výrazně vědět, když brutálním highkickem málem ukopl hlavu Jimy Manuowi.

V dalších dvou zápasech nechal rozhodnutí na rozhodčích. V jednom případě se mu to ale nevyplatilo a odcházel poražen, navíc s pocitem křivdy. Rakic je atletický bojovník, který výborně kombinuje údery a kopy. Navíc má velmi solidní wrestling, kdy dokáže své soupeře trápit a kontrolovat v horní pozici.

Aleksandar Rakić má na UFC 259 velkou výzvu

Thiago Santos má po zranění formu

Brazilské Kladivo Santos je jedním z borců, který dokázal porazit současného šampiona Blachowicze. Tento skalp mu zajistil titulovou bitvu s dlouholetým vládcem divize Jonem Jonesem. Marreta předvedl výborný výkon, a i přes zranění Bonese trápil plných pět kol. Na výhru to nestačilo a Thiago musel na operaci obou kolenních kloubů.

Po tomto složitém zákroku se vrátil zápasem s krajanem Teixeirou. I když měl v prvním kole slušnou šanci souboj ukončit, nakonec prohrál ve třetí pětiminutovce škrcením. Upravil tak svůj rekord na jednadvacet výher a osm porážek, kdy 71 % vítězství získal knockoutem.

Aleksandar Rakić vs. Thiago Santos na UFC 259

Střet dvou tvrdých borců by mohl nabídnout hodně zajímavou podívanou. Thiago v zápase s Teixerou vůbec nevyužíval své pověstné kopy a jeho způsob boje tak ztratil na jisté variabilitě. Pokud se stejně projeví i s Rakicem, bude pro rakouského borce snadnější zápas udržet tam, kde mu to bude vyhovovat. Komplexnost, dosah, wrestling a nižší věk favorizují Alexandara. Nám se sázka na něj také zamlouvá a kurz 1.64 bereme bez výhrad. Akci UFC 259 sledujte živě zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue