UFC 259 – Yan Petr – Sterling Aljamain

Zápas o titul bantamové váhy, ve kterém se proti sobě postaví šampion Petr Yan a vyzyvatel Aljamain Sterling, by byl úžasným hlavním tahákem jakéhokoliv turnaje. UFC 259 však popírá obvyklé zákonitosti a očekávaná bitva rozdělí hlavní kartu na polovinu.

Jak si vede Petr Yan?

Petr „No Mercy“ Yan jde do své první obhajoby s bilancí patnáct výher a jedna porážka, kdy 47 % vítězství získal knockoutem. V UFC stále neporažený borec ukončil v posledních dvou zápasech bývalé šampiony a legendy tohoto sportu, Fabera a Alda. Právě triumf nad dlouholetým vládcem pérové váhy vynesl Yanovi titul.

Osmadvacetiletý Rus se spoléhá na výborný box a nevyčerpatelné kardio. Také je to mistr v ovládání tempa boje, a i když působí někdy dost divoce, má vždy absolutní kontrolu nad vývojem zápasu. Na své soupeře vyšle v průměru 6.32 významných úderů za minutu s přesností 50 %.

Aljamain Sterling neprohrál čtyři roky

Aljamain „Funk Master“ Sterling jede v poslední době na obrovské vlně úspěchů. Jeho poslední prohra se datuje do roku 2017, kdy jej drsně ukončil Marlon Moraes. Jednatřicetiletý Američan šel po tomto souboji do sebe a nyní má sérii pěti výher v řadě. Celková bilance populárního borce je devatenáct výher a tři porážky, kdy 47 % vítězství získal submisí.

Yan Petr vs. Sterling Aljamain v zápasu na UFC 259

Petr Yan vs. Aljamain Sterling na UFC 259

Jak napovídá statistika, Funk Master těží z precizního BJJ a wrestlingu. Dále také z naprosté nepředvídatelnosti, díky které umí vytáhnout nečekaný úder nebo kop. Během jedné minuty zápasu vypálí 4.82 signifikantních úderů s přesností 49 %.

Pro sázkaře je tento zápas opravdovým oříškem. Vyrovnanost obou bojovníků je extrémní a klíčové bude, kdo si dokáže prosadit svůj způsob boje. Yan má fantastickou obranu prosti strhům, kdy dokáže odmítnout 88 % pokusů svých soupeřů. Sterling je nejnebezpečnější během prvních kol zápasu a následně obvykle trochu uvadá. Yan je naopak mašina, která vydrží i plných pět kol v absolutním zápřahu. Očekáváme dlouhý zápas, a z tohoto důvodu je pro nás lehkým favoritem ruský obhájce titulu. Celé UFC 259 můžete sledovat zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue