top fight logo export web
UFC 261: Valentina Shevchenko vs. Jessica Andrade, analýza

UFC 261: Valentina Shevchenko vs. Jessica Andrade, analýza

Našlapaný turnaj UFC 261 nabídne hned tři titulové bitvy. Ve hře bude ženský pás pro šampionku muší váhy a utkají se o něj vyzývatelka Jessica Andrade a šampionka Valentina Shevchenko. Pojďme se podívat podrobně na tento zápas.

Devětadvacetiletá Brazilka byla šampionkou slámové váhy, když ukončila Rose Namajunas brutálním slamem na hlavu. Z opasku se ale neradovala dlouho. Hned při první obhajobě nestačila na současnou vládkyni divize Weili Zhang. Když pak v odvetě podlehla na body Rose Namajunas, přišel přesun o váhu výše.

V totálně vyčištěné divizi stačil Andrade jeden vítězný zápas k další titulové šanci. Nutno uznat, že způsob jakým přejela Katlyn Chookagian, zanechal ve všech velký dojem a tvrdé ukončení po úderech na tělo na konci prvního kola bylo jen vyústění jednostranného průběhu. Bate Estaca tak upravila svoji bilanci na jednadvacet výher a osm porážek, kdy 38 % vítězství získala knockoutem.

Valentina Shevchenko září v UFC
Valentina Shevchenko září v UFC

Shevchenko na UFC 261

Valentina Shevchenko, bojová princezna z Kyrgyzstánu, má v UFC v podstatě pouze jednu soupeřku, kterou je Amanda Nunes. Všechny ostatní ženy, které se Valentině v kleci postavily, odcházely jasně poraženy. Poslední a překvapivě nejlépe odolávající byla Jennifer Maia. Ta vydržela s mnohonásobnou šampionkou v Muaythai plných pět kol.

I tak ale přidala Shevchenko šestou výhru v řadě a dokázala, že i když nemá svůj den, je schopná dovézt zápas takticky zodpovědným výkonem ke zdárnému konci. Celková bilance třiatřicetileté bojovnice je nyní famózních dvacet výher a pouze tři porážky. Všestrannost jedné z největších ženských osobností UFC dokazuje 30 % ukončení knockoutem a 35 % vítězství submisí.

UFC 261: Valentina Shevchenko vs. Jessica Andrade, tip

Andrade je pro všechny soupeřky velmi nepříjemnou oponentkou. Agresivní nátlakový styl a velká síla v úderech i při wrestlingu budou určitě dělat problémy i Shevchenko. Pokud ale Valentina předvede minimálně lepší průměr, dokáže svým fantastickým pohybem a bojovým IQ eliminovat silné stránky soupeřky.

Jessica se při svém pohybu vpřed hodně odkrývá a Valentina je absolutní mistr v kontrech. Navíc disponuje o hodně tvrdším úderem, než na co je Andrade ze slámové váhy zvyklá. Vzhledem k tomu, že boj je vypsán na plných pět kol, bylo by pro nás překvapením, kdyby Shevchenko nevyhrála před limitem.

Nenechte si ujít UFC 261 a sledujte tento galavečer živě. Je také možnost zakoupení PPV na oficiálních stránkách UFC, tam máte jistotu, že přenos poběží v plné kvalitě.

UFC 261, FIGHT CARD A VÝSLEDKY

Kamaru Usman vs. Jorge Masvidal (KO – 2.kolo)
Valentina Shevchenko vs. Jessica Andrade (technické KO – 2.kolo)
Zheng Weili vs. Rose Namajunas (KO – 1.kolo)
Uriah Hall vs. Chris Weidman (technické KO – 1.kolo)
Anthony Smith vs. Jim Crute (technické KO – 1.kolo)
Alex Oliveira vs. Randy Brown (škrcení – 1.kolo)
Dwight Grant vs. Stefan Sekulic (na body)
Karl Roberson vs. Brendan Allen (páka – 1.kolo)
Danaa Batgerel vs. Kevin Natividad (technické KO – 1.kolo)
Kazula Vargas vs. Zhu Rong (na body)
Qileng Aori vs. Jeffrey Molina (na body)
Na Liang vs. Ariane Carnelossi (technické KO – 2.kolo)

  • 1️⃣Kdy je UFC 261 Kamaru Usman vs. Jorge Masvidal?

    UFC 261 má datum 24.4.2021. Místo konání je tentokrát Jacksonville (Florida). Těšit se konečně můžeme i na plnou halu diváků.

  • 2️⃣Kde sledovat UFC 261?

    Parádní turnaj UFC 261 můžeme sledovat live pomocí PPV na oficiálních stránkách UFC. Galavečer však online vysílá i sázková kancelář, aktuální návod naleznete zde.

  • 3️⃣Jaká je fight card UFC 261?

    Rovnou tři titulové bitvy uvidíme na fight card UFC 261. Vyvrcholením turnaje bude zápas Kamaru Usman vs. Jorge Masvidal, těšit se můžeme na dvě ženské dvojice Zheng Weili vs. Rose Namajunas a Valentina Shevchenko vs. Jessica Andrade. To ale není zdaleka všechno předvedou se Uriah Hall, Chris Weidman, Anthony Smith, Karl Roberson a další. Výsledky UFC 261 naleznete zde.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.