Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
UFC 261: Weili Zhang vs. Rose Namajunas, analýza
Weili Zhang Rose Namajunas ufc

UFC 261: Weili Zhang vs. Rose Namajunas, analýza

UFC se po izolaci v APEX Centru vrací do normálního provozu a první akce, kterou nabídne divákům živě, bude UFC 261 se třemi titulovými zápasy. Ve hře bude pás mužské veltrové váhy a u něžného pohlaví titul v muší a slámové divizi. Právě nejlehčí kategorie nabídne střet současné šampionky Weili Zhang a Rose Namajunas.

Rose Namajunas už titul držela, to v letech 2017 a 2018, kdy jej ukořistila na Polce Joaně Jedrzejczyk. Thug Namajunas zvládla porazit tuto fenomenální bojovnici dokonce dvakrát za sebou, nejprve knockoutem a následně i po pěti kolech na body.

Ve chvíli, kdy se zdálo, že slámová divize našla další dlouholetou vládkyni, přišel šok v podobě prohry s Andrade. Ta Rose ve druhém kole hodila tvrdým slamem přímo na hlavu a bylo po boji. Namajunas si vybrala dlouhou pauzu k nalezení nové motivace a Jessicu vyzvala k odvetě v loňském roce. Ta dopadla pro holohlavou válečnici vítězně. Rose tak upravila svoji bilanci na devět výher a čtyři porážky, kdy 56 % vítězství získala submisí.

Rose Namajunas ufc

Weili Zhang se v UFC pohybuje od roku 2018 a zatím válcuje každého, kdo se před ní postaví. Titulovou šanci dostala po třech výhrách v řadě a tehdejší šampionku Jessicu Andrade zlikvidovala za pouhých dvaačtyřicet vteřin!

V loňském roce přišla první obhajoba, která byla proti Joaně Jedrzejczyk. Fantastická pětikolová válka získala ocenění zápas roku a Zhang ji nakonec těsně vyhrála děleným bodovým rozhodnutím. Celkový rekord má Weili jednadvacet výher a jedna porážka, kdy 48 % vítězství získala knockoutem.

Weili Zhang vs. Rose Namajunas o titul na UFC 261

I když je Rose ohromně sympatickou bojovnicí s krásným stylem, není příliš možností, jak by mohla soupeřku ohrozit. Má sice výborný boxing s perfektním odhadem vzdálenosti, ale Zhang pálí údery s mnohem větší frekvencí a její KO potenciál je na vyšší úrovni.

Fyzicky je Číňanka také na jiném levelu a jak dokázala v boji s Joanou, vydrží pět kol v naprosto frenetickém tempu. Očekáváme zábavný, divácky atraktivní zápas, ale korunovace nové šampionky by nás velmi překvapila. Výsledky UFC 261 naleznete zde.

Chcete sledovat UFC a OKTAGON MMA živě zdarma? Už klidně můžete. Přenosy si totiž nemusíte kupovat, často ho nabízí i různé sázkové kanceláře zcela zdarma a my jsme pro vás vybrali tu aktuálně nejlepší.

Stačí se zaregistrovat přes odkazy níže. Jako bonus dostanete peníze zdarma, můžete si tak zkusit vsadit na své favority a celý galavečer si tímto ještě zpestřit.

PRO OBČANY SK: Pokud chcete zapnout přenos ze Slovenska, klikněte zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin