UFC 261: Weili Zhang vs. Rose Namajunas, analýza

UFC 261: Weili Zhang vs. Rose Namajunas, analýza

UFC se po izolaci v APEX Centru vrací do normálního provozu a první akce, kterou nabídne divákům živě, bude UFC 261 se třemi titulovými zápasy. Ve hře bude pás mužské veltrové váhy a u něžného pohlaví titul v muší a slámové divizi. Právě nejlehčí kategorie nabídne střet současné šampionky Weili Zhang a Rose Namajunas.

Rose Namajunas už titul držela, to v letech 2017 a 2018, kdy jej ukořistila na Polce Joaně Jedrzejczyk. Thug Namajunas zvládla porazit tuto fenomenální bojovnici dokonce dvakrát za sebou, nejprve knockoutem a následně i po pěti kolech na body.

Ve chvíli, kdy se zdálo, že slámová divize našla další dlouholetou vládkyni, přišel šok v podobě prohry s Andrade. Ta Rose ve druhém kole hodila tvrdým slamem přímo na hlavu a bylo po boji. Namajunas si vybrala dlouhou pauzu k nalezení nové motivace a Jessicu vyzvala k odvetě v loňském roce. Ta dopadla pro holohlavou válečnici vítězně. Rose tak upravila svoji bilanci na devět výher a čtyři porážky, kdy 56 % vítězství získala submisí.

Rose Namajunas ufc

Weili Zhang se v UFC pohybuje od roku 2018 a zatím válcuje každého, kdo se před ní postaví. Titulovou šanci dostala po třech výhrách v řadě a tehdejší šampionku Jessicu Andrade zlikvidovala za pouhých dvaačtyřicet vteřin!

V loňském roce přišla první obhajoba, která byla proti Joaně Jedrzejczyk. Fantastická pětikolová válka získala ocenění zápas roku a Zhang ji nakonec těsně vyhrála děleným bodovým rozhodnutím. Celkový rekord má Weili jednadvacet výher a jedna porážka, kdy 48 % vítězství získala knockoutem.

Weili Zhang vs. Rose Namajunas o titul na UFC 261

I když je Rose ohromně sympatickou bojovnicí s krásným stylem, není příliš možností, jak by mohla soupeřku ohrozit. Má sice výborný boxing s perfektním odhadem vzdálenosti, ale Zhang pálí údery s mnohem větší frekvencí a její KO potenciál je na vyšší úrovni.

Fyzicky je Číňanka také na jiném levelu a jak dokázala v boji s Joanou, vydrží pět kol v naprosto frenetickém tempu. Očekáváme zábavný, divácky atraktivní zápas, ale korunovace nové šampionky by nás velmi překvapila. Výsledky UFC 261 naleznete zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue