Leon Edwards Nate Diaz
Leon Edwards Nate Diaz

UFC 263: Leon Edwards vs. Nate Diaz, analýza

UFC 263 nám nabídne návrat jednoho z nejoblíbenějších bojovníků v celé historii organizace. Nate Diaz je dnes již naprosto specifická značka, která se prezentuje zálibou v marihuaně a uvolněným přístupem, který je v ostrém kontrastu se stále profesionálnějším světem vrcholového MMA.

Šestatřicetiletý Američan se po dvojzápase s Conorem McGregorem stáhl trochu do ústraní, ale stále se udržoval v dobré formě. To ostatně dokázal, když na turnaji UFC 241 zničil bývalého šampiona Anthonyho Pettise.

Po tomto dominantním vystoupení přišla šance vybojovat první, byť neoficiální titul, a to pás pro největšího drsňáka celé organizace BMF. Soupeřem mu byl na UFC 244 Jorge Masvidal. Ten dokázal Natea během tří kol natolik otevřít v obličeji, že přítomný lékař souboj ukončil. Diaz tak upravil svůj rekord na dvacet výher a dvanáct porážek, kdy 55 % vítězství získal submisí.

Leon Rocky Edwards je v polední době obrovským smolařem, který stále čeká na plné uplatnění svého potenciálu. Po několika zrušených zápasech (Woodley kvůli koroně, Chiamaev zranění a korona) přijal na short notice bitvu s Edwardsem rozjetý Američan Belal Muhammad.

Ani tento souboj nepřinesl ani jednomu z aktérů mnoho radosti. Leon na začátku druhého kola sáhl svému soupeři do oka opravdu strašným způsobem a boj byl vyhlášen jako NC (bez výsledku). Rocky tak čeká na plnohodnotný zápas již od července roku 2019! Do té doby jel devětadvacetiletý Brit jako dobře promazaný stroj.

Osm výher v řadě a skalpy takových jmen, jako jsou Luque nebo dos Anjos jej opravňovali k titulovým ambicím. Do nejsledovanějšího boje své kariéry půjde Rocky s bilancí osmnáct výher a tři porážky , kdy 50 % vítězství získal rozhodnutím bodových.

UFC 263: Leon Edwards vs. Nate Diaz

Nate Diaz zažil za sedmnáct let v kleci již naprosto všechno a porazil taková jména, jako jsou McGregor nebo Cerrone. Vždy se u něj můžeme spolehnout, že nechá v oktagonu naprosto vše a dorazí výborně připravený. Leon Edwards je ale mnohem talentovanějším bojovníkem, který bude Natea převyšovat hned v několika ohledech.

Poslední, kdo jej dokázal porazit, byl současný šampion Kamaru Usman. Rocky je díky výborném kardiu schopný vítězit na body a nebude v tomto směru na Diaze ztrácet. Technicky i pohybem je na tom lépe než Američan a navíc výborně kope. Oba borci nejsou v poslední době příliš zápasově prověření, ale podle nás je lepší volbou mladší a nebezpečnější Edwards.

Chcete sledovat UFC a OKTAGON MMA živě zdarma? Už klidně můžete. Přenosy si totiž nemusíte kupovat, často ho nabízí i různé sázkové kanceláře zcela zdarma a my jsme pro vás vybrali tu aktuálně nejlepší.

Stačí se zaregistrovat přes odkazy níže. Jako bonus dostanete peníze zdarma, můžete si tak zkusit vsadit na své favority a celý galavečer si tímto ještě zpestřit.

PRO OBČANY SK: Pokud chcete zapnout přenos ze Slovenska, klikněte zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin