Jan Blachowicz Glover Teixeira ufc 267

UFC 267: Jan Blachowicz vs. Glover Teixeira

Hlavní zápas UFC 267 zajímá české publikum hned ze dvou důvodů. Dokud oba borci nenastoupí do klece, stále žije šance, že do boje zasáhne náhradník Jiří Procházka.

A pokud se nestane nic zásadního, poznáme alespoň jeho oponenta, kterému se pokusí titul vyrvat. Ten momentálně drží polský sympaťák Jan Blachowicz. Pás uvolněný neaktivním Jonem Jonesem vybojoval proti Dominicku Reyesovi loni v září.

Janek stejně jako Jirka knockoutoval nebezpečného Američana ve druhém kole. První obhajoba přišla letos v březnu na turnaji UFC 259. Blachowicz byl pro bookmakery jasný outsider, ale opět dokázal, že mu tato role sedí a připravil první porážku fenomenálnímu Adesanyovi. Zároveň mu překazil snahu stát se dalším dvojnásobným šampionem a ukázal mu, že na polotěžkou divizi silově zatím nemá.

Do tohoto zápasu půjde osmatřicetiletý Polák s bilancí osmadvacet výher a osm porážek, kdy 39 % vítězství získal rozhodnutím bodových.

Glover Teixeira se do boje o titul podívá již podruhé. První šanci, která přišla po sérii výher v roce 2014, rázně utnul Jon Jones. Nyní má dvaačtyřicetiletý Brazilec na sklonku kariéry pravděpodobně poslední výstřel. Dopracoval se k němu přes pět vítězství v řadě.

V loňském roce nejprve doslova zdemoloval Anthonyho Smitha, kterého na zemi zasypal třiašedesáti údery, zlomil mu několik kostí v obličeji a vyrazil zuby.

Definitivní titulové razítko dala jeho snaze výhra nad Thiago Santosem. Glover sice od svého krajana nafasoval spoustu tvrdých úderů, ale vše ustál a ve třetím kole zvítězil na škrcení.

Za svoji bohatou kariéru nasbíral rekord dvaatřicet výher a sedm porážek, kdy 56 % vítězství získal knockoutem.

UFC 267: Jan Blachowicz vs. Glover Teixeira

Titulové obsazení slibuje dlouhý zápas a rozhodně nelze čekat ohňostroj akce od prvních vteřin. Teixeira si pro poslední výhry došel přes svůj wrestling a zkušenosti na zemi. Bohužel pro něj Janek disponuje perfektní obranou proti strhům a navíc si dokáže udržet soupeře na vzdálenost díky tvrdým kopům.

I když je nám příběh brazilského veterána sympatický, nevidíme příliš mnoho cest, jak by mohl na Blachowicze vyzrát. Pokud bude navíc inkasovat jako od Santose, nemůže čekat, že se dostane až k rozhodnutí rozhodčích. Janek obhájí svůj titul a nic nebude stát v cestě jeho souboji s Českým Samurajem!

Chcete sledovat UFC a OKTAGON MMA živě zdarma? Už klidně můžete. Přenosy si totiž nemusíte kupovat, často ho nabízí i různé sázkové kanceláře zcela zdarma a my jsme pro vás vybrali tu aktuálně nejlepší.

Stačí se zaregistrovat přes odkazy níže. Jako bonus dostanete peníze zdarma, můžete si tak zkusit vsadit na své favority a celý galavečer si tímto ještě zpestřit.

PRO OBČANY SK: Pokud chcete zapnout přenos ze Slovenska, klikněte zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin