top fight logo export web
ufc 237 fight card vysledky

UFC 273: Volkanovski vs. Korean Zombie, preview

Další číslovaný turnaj UFC je tady. V sobotu v noci v Jacksonville na Floridě budou ve hře hned dva šampionské pásy, a to v bantamové a pérové váze.

Turnaj, který bude sledovat vyprodaná VyStar Veterans Memorial Arena, začíná v sobotu o půlnoci středoevropského času, hlavní karta jako tradičně od čtyř hodin ráno.

Alexander Volkanovski vs. Chan Sung Jung

Hlavní událost celé akce nám přinese třetí obhajobu šampiona Alexandera Volkanovskiho, kterého se pokusí obrat o titul Chan Sung Jung. Koreská Zombie je jedním z největších outsiderů v titulovém zápase za poslední roky, ale jak nám nedávno ukázala Amanda Nunes, o překvapení není v MMA nouze.

I tak by byla výhra Korejského borce prvotřídní senzací, protože Volkanovski by měl dominovat ve všech aspektech boje a s přibývajícím časem navíc získá na významu jeho nevyčerpatelné kardio.

Aljamain Sterling vs. Petr Yan

I druhá hlavní událost turnaje má obrovského favorita. Petr Yan v prvním střetnutí s Aljamainem Sterlingem jasně dominoval a o výhru se připravil pouze sám. Rodák z Jamajky sice vypadá v absolutně životní formě, ale pokud se mu nepodaří vykouzlit submisi během prvních dvou kol, budou jeho akcie také velmi rychle padat.

Ruský bojovník je díky své tvrdosti a obrovské všestrannosti schopný bantamové divizi vládnout několik dalších let a bude zajímavé sledovat, kdo se dokáže vyprofilovat jako relevantní konkurent.

Gilbert Burns vs. Khamzat Chimaev

I když v tomto souboji nepůjde o titul, bude fanoušky možná nejvíce vyhledávanou záležitostí z celého turnaje UFC 273. Hype okolo Khamzata Chimaeva nabral po jeho posledním představení neskutečný rozměr a nyní se ukáže, jestli je Čečenský Vlk opravdu tak výjimečný.

Prověrka Gilbertem Burnsem totiž musí přesvědčit i ty poslední nevěřící. Brazilec dokázal při své titulové šanci potrápit i neomylného Kamaru Usmana a pokud jej Khamzat přejede jako všechny předchozí soupeře, bude jasné, že má veltrová divize pořádný problém.

Mackenzie Dern vs. Tecia Torres

Mackenzie Dern se po mateřské dovolené vrátila ve velkém stylu, ale v posledním zápase Marina Rodriguez ukončila její 4zápasovou vítěznou sérii. Nyní Brazilku trénující v USA čeká zkušená Tecia Tores, která naopak na čtvrtou výhru v řadě útočí.

Dern bude potřebovat přenést boj na zem, kde může uplatnit své výjimečné BJJ. Pro Tores se bude jednat již o patnáctý zápas v rámci UFC, což je pro něžné pohlaví výjimečná bilance.

Neporažený olympijský medailista v zápase Mark Madsen se pokusí ubránit svůj čistý štít před veteránem Vincem Pichelem. Pokud dánský borec prodá svůj excelentní wrestling, měl by si s bezmála čtyřicetiletým Američanem jasně poradit.

I když nám odpadl očekávaný zápas Marcin Tybura vs. Jairzinho Rozenstruik, zůstal na kartě UFC 273 zápas v těžké váze. Alexey Oleynik, který má na svém kontě neskutečných šestasedmdesát zápasů, bude bojovat s Jaredem Vanderou o ukončení negativní série.

Kromě zmíněných zápasů nás čeká vystoupení Aspen Ladd, Mickeyho Galla nebo zkušené Raquel Pennigton.

UFC 273 fight card a live výsledky

Alexander Volkanovski vs. Chan Sung Jung
Aljamain Sterling vs. Petr Yan
Gilbert Burns vs. Khamzat Chimaev
Mackenzie Dern vs. Tecia Torres
Vinc Pichel vs. Mark Madsen

Ian Garry vs. Darian Weeks
Anthony Hernandez vs. Josh Fremd
Aspen Ladd vs. Raquel Pennington
Mickey Gall vs. Mike Malott
Aleksei Oleinik vs. Jared Vanderaa
Piera Rodriguez vs. Kay Hansen
Julio Arce vs. Daniel Santos

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.