top fight logo export web
Rose Namajunas Carla Esparza 2

UFC 274: Rose Namajunas vs. Carla Esparza, informace

Víkendový turnaj UFC 274 nám nabídne hned dvě titulové bitvy. První na řadu přijde souboj mezi Carlou Esparzou a Rose Namajunas, ve kterém se rozhodne o šampionce slámové váhy.

Carla Esparza je vůbec první šampionkou v historii této váhové kategorie. Titul získala díky vítězství ve dvacáté řadě Ultimate Fighter, když ve finále porazila právě svoji sobotní soupeřku Namajunas.

Z opasku se ale neradovala dlouho a hned v dalším zápase jej odevzdala Joanně Jedrzejczyk. Nyní prožívá Carla možná nejlepší období kariéry a drží sérii pěti výher v řadě. V posledním zápase navíc dokázala ukončit nebezpečnou Číňanku Xiaonan Yan TKO ve druhém kole.

Esparza vsadila jako obvykle na svůj prvotřídní wrestling, ale tentokrát k němu přidala opravdu drtivý ground and pound. Ukázala tak, že se nemusí v každém zápase spoléhat na výhru na body, ale že je schopná své soupeřky i pořádně zdemolovat, když je dostane na zem.

Do tohoto zápasu půjde čtyřiatřicetiletá Američanka s bilancí osmnáct výher a šest porážek, kdy 56 % vítězství získala po rozhodnutí bodových.

Rose Namajunas se naposledy představila v kleci na turnaji UFC 268 koncem loňského roku. Zde dokázala podruhé za sebou porazit bývalou šampionku Weili Zhang, tentokrát po těžkém a pět kol trvajícím boji na body.

Uhájila tak svůj titul a dokázala, že je vzhledem ke svému věku a stále se zlepšujícím schopnostem schopná vládnout divizi několik dalších let. Celková bilance devětadvacetileté bojovnice je jedenáct výher a čtyři porážky, kdy 45 % vítězství získala submisí.

Rose Namajunas vs. Carla Esparza, tip

O schopnostech vyzývatelky jsme se zmínili výše. Esparza má prakticky jeden game plane a tím je takedown a následná kontrola. Namajunas je v tomto ohledu na úplně jiném levelu a dokáže fantasticky kombinovat údery a kopy.

Vše je navíc podpořeno naprosto geniálním pohybem a udržováním vzdálenosti. I když se v tomto zápase Rose pravděpodobně dostane pod Carlu na záda, měla by být schopná vstávat a držet boj v postoji, kde bude dominovat.

Esparza je na nohou extrémně strnulá a pomalá, a proto bude pro bleskurychlou Namajunas snadný terč. Očekáváme jasnou obhajobu Rose, která se tak dokáže pomstít za téměř osm let starou porážku.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.