top fight logo export web
Turnaj UFC 280 uz dnes

UFC 280 dnes nabídne dvě bitvy o titul i návrat Muradova

Jedna z nejočekávanějších karet organizace UFC tohoto roku nás čeká dnes. Turnaj se odehraje v Abú Dhabí a pro evropské fanoušky bude probíhat v ideálním čase. Akce je navíc ozdobena hned dvěma zápasy o titul a jedním bojem o post vyzyvatele.

UFC 280 fight card, video

Hlavní událost večera si vezmou na starost Charles Oliveira a Islam Makhachev, kteří si to rozdají o pás lehké váhy. Brazilec ztratil titul letos v květnu, kdy nenavážil do zápasu s Justinem Gaethejm. Oliveira vyhrál zápas škrcením ve druhém kole a nyní si chce vzít zpět titul, o který v kleci nikdy nepřišel.

Makhachev má v zádech sérii deseti výher v řadě, a navíc je pokračovatelem dagestánského odkazu, který zanechal Khabib Nurmagomedov. I když je pro sázkové kanceláře favoritem Islam, naše redakce věří ve výhru Charlese, který tímto výsledkem potvrdí pozici nejlepší lehké váhy všech dob.

Hlavní předzápas nám také nabídne boj o titul. Aljamain Sterling se v něm utká s bývalým šampionem T.J. Dillashawem, který o titul přišel díky své zálibě v zakázaných látkách.

Funk Master se dokonale vypořádal s nenávistí fanoušků po jeho sporném zisku pásu a nyní, kdy se zbavil vleklých zdravotních problémů, je favoritem na úspěšnou obhajobu.

T.J. sice dokáže solidně kombinovat zápas i postoj, ale Sterling je na zemi ohromně nepříjemný a dokáže dokonale využít každé zaváhání soupeře. V tomto zápase očekáváme výhru šampiona submisí nebo díky kontrole na zemi po rozhodnutí bodových.

Všemocný šéf UFC Dana White tento týden prozradil, že další vyzyvatel v bantamové divizi vzejde ze souboje Petr Yan vs. Sean O’Malley. Ruský bohatýr přišel o opasek díky zbytečnému kopu do hlavy klečícího Sterlinga a následně hrubě nezvládnuté odvetě.

Sugar Sean je od vstupu do UFC přes DWCS pod drobnohledem fanoušků a zatím tuto pozici zvládá na výbornou a rozdává jeden spektakulární knockout za druhým. V sobotu nás tedy čeká srážka dvou extrémně zábavných bojovníků, kteří se prosazují naprosto rozdílným způsobem.

Uvidíme, zda bude dominovat Yanova tvrdost a tlak, nebo se O’Malley prosadí svojí kreativitou a intuitivním způsobem boje.

Na hlavní kartě uvidíme kromě těchto tří super zápasů i bitvu dvou špičkových graplerů Gamrota a Dariushe. Bývalý šampion KSW se v UFC rozjel k výborným výkonům a rozhodně by si zasloužil titulovou šanci. To samé ale platí i pro třiatřicetiletého Američana, který po letech konečně naplňuje svůj potenciál.

Vše doplní zajímavý souboj v ženské muší váze mezi Manon Fiorot a Katlyn Chookagian. Američanka má bohužel zlozvyk dělat poměrně nudné zápasy. Doufejme, že Francouzka Fiorot, které pomáhala s přípravou i Tereza Bledá, dokáže být dostatečně agresivní, aby nás tento zápas bavil.

Díky účasti Makhmuda Muradova na prelims nám Premier Sport nabídne o několik zápasů více než je obvyklé. Kromě souboje Muradov vs. Borralho tak například uvidíme i souboj Belal Muhamad vs. Sean Brady a dost možná i Volkan Oezdemir vs. Nikita Krylov.

Přímí přenos začíná v 18:00 a kromě Premier Sportu je možné turnaj sledovat i na streamech sázkových kanceláří.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!