UFC – Adesanya Israel – Costa Paulo

UFC se koncem září vrátí na svůj oblíbený Bojový ostrov Yas. Rovnou se taktéž organizace může chlubit neskutečně našlapaným turnajem UFC 253. Kromě hvězdného souboje Reys – Blachowicz se zde odehraje dlouho očekávaná bitva o titul střední váhy. Současný nezpochybnitelný šampion Israel Adesanya narazí na Paula Costu, který se zatím jeví jako největší hrozba v divizi do 84 kg.

Oba borci zatím proplouvají profesionální MMA kariérou bez porážky, což je pro mistrovský zápas krajně neobvyklé. Stejná situace se přihodila naposledy před jedenácti lety v zápase Rashad Evans vs. Lyoto Machida na UFC 98. Israel The Last Stylebender Adeasanya má na kontě devatenáct výher, z toho 74 % z nich získal knockoutem. Za pouhé dva roky v UFC zvládl nastřádat osm vítězství a sebrat titul Robertu Whittakerovi na UFC 243.

Za sebou má i první úspěšnou obhajobu, která ale příliš akční podívanou nepřinesla. Adesanya i Romero se příliš soustředili na eliminaci soupeřových kvalit a zapomněli na své útočné schopnosti, výsledkem byl pravděpodobně nejnudnější titulový zápas historie UFC. I tak má Israel všechny předpoklady k tomu, aby se zařadil do společnosti velkých šampionů. Má charisma, unikátní způsob boje a hlavně výsledky. I když má za sebou pouze devatenáct zápasů v kleci, je nutno si uvědomit, že dalších šestašedesát duelů absolvoval v profi ringu.

Adesanya i Romero se příliš soustředili na eliminaci soupeřových kvalit

Paulo Borrachinha Costa půjde do tohoto zápasu s bilancí třinácti výher, kdy 85 % z nich získal knockoutem. Brazilský přírodní úkaz kosil své soky s železnou pravidelností během první poloviny zápasu až do posledního vystoupení s Kubáncem Romerem.

Boží Voják vydržel v prvních dvou kolech několik vražedných zásahů a v poslední pětiminutovce to byl on, kdo naháněl svého soka po kleci. Costa závěr zápasu ustál a připsal si veledůležité vítězství. Dokázal také, že se neustále takticky i fyzicky posouvá. Právě fyzické dispozice jsou to první, co na devětadvacetiletém Brazilci praští do očí. Costa má v přípravě zhruba o dvacet kilogramů více než v zápase a jeho muskulatura je neuvěřitelná. Obrovská síla spojená s nátlakovým způsobem boje bude právě to, čím chce šampiona připravit o jeho titul.

Adesanya se bude snažit využít své lepší kardio, natáhnout boj do pozdějších kol a trochu vykoupat Costu v hlubokých vodách. Pro Brazilce má Israel o třídu lepší pohyb a naprosto dokonalé ovládání prostoru. Na delší vzdálenost dokáže přesně zasahovat, což je právě to, co dělalo Costovi problémy v souboji s Hallem. Adesanya si bude v prvních kolech držet odstup a postupem času začne přebírat iniciativu. Paulo má šanci v prvním (maximálně druhém kole), ale následně se začne hrát podle šampionových not, a proto očekáváme druhou úspěšnou obhajobu bojovníka z Nového Zélandu. Kurz na výhru Israela Adesanyi je 1.55.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue