top fight logo export web
b8458a01b3440a96701521f47c170c48aae98220

UFC – Aldo José – Yan Petr

Na blížícím se UFC 251 se dočkáme hned tří titulových bitev a jednou z nich bude souboj o volný pás pro šampiona bantamové váhy. Dlouho se spekulovalo, kdo dostane možnost zabojovat u trůn uvolněný Henrym Cejudem. Volba padla na ruskou mašinu Petra Yana a brazilského veterána a bývalého šampiona pérové váhy Josého Alda.

U Petra Yana asi nemohla být pochybnost, že je k zápasu nominován právem. Série devíti vítězných zápasů a atraktivní styl, kdy se neustále žene vpřed diváky baví a soupeři příliš nevědí, co s agresivním borcem dělat. Yan má momentálně bilanci čtrnáct výher a jedna porážka, kdy 50 % vítězství získal na body.

Aldo José vs. Yan Petr na UFC 251

José Aldo již tak nezpochybnitelný účastník této titulové bitvy není. Poslední výkony zkušeného borce měly daleko k tomu, jak jsme jej znali za dob jeho panování o váhu výše. Přesun do bantamu velké zlepšení nepřinesl a José navíc vypadal, že mu dělá velké problémy splnit váhový limit. Rekord, který si Aldo přinese do tohoto zápasu, je osmadvacet výher a šest porážek, kdy 61 % vítězství získal knockoutem.

I když se tak kvalitní borec, jakým bezpochyby José Aldo je, nedá nikdy podceňovat, čekáme v tomto zápase hodně jednostrannou podívanou. Petr Yan bude svou tvrdostí dělat Aldovi velké problémy a bylo by pro nás velkým překvapením, kdyby dokázal odolávat plných pět kol. Spíše je pravděpodobný scénář minulého Yanova zápasu, kdy jiného bývalého šampiona Urijaha Fabera ukončil přesným kopem na hlavu. Kurz na vítězství ruského bohatýra je 1.60.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.