UFC – Blachowicz Jan – Reyes Dominick

UFC 253 nám kromě souboje o titul ve střední váze nabídne i bitvu o uvolněný opasek polotěžké divize. Jak sám odstupující šampion Jon Jones předpověděl, utkají se o něj Polák Blachowicz a Američan Reyes.

Reyes byl posledním borcem, který zkusil sebrat titul fenomenálnímu Bonesovi a podle některých fanoušků i expertů se mu to podařilo. Rozhodčí měli ale jiný názor a Dominick si tak připsal první profesionální porážku. Bilance jeho vítězství hovoří o dvanácti zářezech, z toho 58 % přišlo knockoutem. The Devastator Reyes je jedním z nejlépe atleticky vybavených bojovníků, kteří se momentálně v polotěžké váze pohybují. Výborně kope a vlastní modrý pás v BJJ.

Blachowicz Jan vs. Reyes Dominick v souboji na galavečeru v UFC

V Čechách velmi populární Janek Blachowicz jde do největšího zápasu kariéry s bilancí šestadvacet výher a osm porážek, kdy 38 % vítězství získal na body. K titulové šanci jej vystřelilo sedm výher z 8 zápasů. Pět z těchto vítězství bylo navíc oceněno bonusem za výkon večera. Poražen byl jedině na UFC v Praze, kde inkasoval drsné KO od Thiaga Santose. Jan má nepříjemný agresivní styl, kdy se valí vpřed a je schopný rozhodnout jediným úderem. Také disponuje kvalitním bojem na zemi podloženým černým pásem v BJJ.

Pro sázkové kanceláře je velkým favoritem Reyes, což se po jeho výborném výkonu proti Jonesovi dá pochopit. Nyní jej ale čeká úplně odlišná pozice a také soupeř. Blachowicz bude mnohem nebezpečnější na zemi a také je to mistr v tom, jak si rozložit síly do pětikolového zápasu. Dá se také očekávat, že nebude zdaleka tolik vyčkávat jako Bones a zkusí vyvinout na Dominicka tlak od prvního kola. Šance obou borců jsou podle nás hodně srovnané, a proto zkusíme štěstí s vysokým kurzem vypsaným na bijce z Polska. Kurz na výhru Blachowicze je 3.17.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue